Dobry adwokat - czym powinien się wyróżniać?

Dobry adwokat - czym powinien się wyróżniać?
Wybór adwokata często decyduje o powodzeniu bądź przegranej sprawie. Nie powinien być przypadkowy, wręcz przeciwnie, już przed pierwszym spotkaniem z adwokatem powinniśmy wiedzieć czego od niego oczekiwać.

Wybór dobrego adwokata jest kluczowy dla naszego powodzenia. Wybór jest jednak trudny, gdyż nie ma żadnych rankingów, które mogłyby wskazywać na sprawność i skuteczność danego adwokata. Istniejące na rynku rankingi dotyczą innych elementów aniżeli procent wygranych spraw, ich stopień skomplikowania, doświadczenie, skuteczność w działaniu. Przy wyborze adwokata jesteśmy więc zdani przede wszystkim na własną ocenę. By wybór nie był czysto intuicyjny warto zastanowić się, jakiego adwokata należy szukać. 

Cechy dobrego adwokata

Pierwszą z cech jakimi powinien posiadać dobry adwokat, to pewność siebie poparta łatwością argumentacji i przekonywania. Jeśli adwokat łatwo przekonuje nas do swojej koncepcji, do istnieje duże prawdopodobieństwo, że przekona też inne osoby, o to jest jego główne zadanie. Już na pierwszym spotkaniu musimy poczuć, że adwokat zapewni nam bezpieczeństwo i będzie wiedział co zrobić, nawet jeśli przyszłość przyniesienie różne scenariusze.

Po drugie, adwokat nie może być wyłącznie optymistą, jego pewność siebie musi wynikać z tego, że jest w stanie przewidzieć wszystkie złe scenariusze i potrafi znaleźć z nich wyjście. Adwokat, który widzi jedynie pozytywne aspekty sprawy prawdopodobnie szybko napotka problem, z którym może sobie nie poradzić. Pewność siebie musi wynikać z umiejętności przewidywania zagrożeń, o których nieprawnicy, a nawet inni prawnicy, nie wiedzą. Jednocześnie adwokat musi posiadać wiedzę i doświadczenie, jak bezpiecznie przeprowadzić klienta przez trudną ścieżkę procesu sądowego, negocjacji czy innych problemów życiowych. 

Dobry adwokat to osoba waleczna i zaangażowana. Emanuje energią i siłą do działania. Adwokat to nie tylko osoba posiadająca wiedzę prawniczą, ale człowiek czynu, który musi pokonać wiele przeciwności by wcielić prawo w życie. Musi działać, musi przekonywać i nie przestawać gdy pojawią się trudności. Wybierając adwokata trzeba mieć przekonanie, że mój pełnomocnik nie spocznie, póty nie wygra dla mnie sprawy.

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Adwokacką Florczak Keller
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 23, lok. 3
90-248 Łódź
Strona www: https://kancelaria-kfk.pl/

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy