• 1
  •  

Basen – najlepszy sposób na aktywny wypoczynek

Kto z nas nie lubi pływać? Wyjście na basen nie tylko świetna zabawa dla osób w każdym wieku, ale także sport, który doskonale służy naszemu zdrowiu. Pływanie stanowi świetny trening aerobowy, a dodatkowo wzmacnia mięśnie rąk, nóg, brzucha i kręgosłupa. Ponadto zapewnia organizmowi porządną dawkę endorfin! Do zalet tego typu aktywności z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Jak zatem najlepiej zaplanować wyjście na basen? Łódź to miasto, w którym bez problemu odnajdziemy baseny odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom. Szeroki wybór atrakcji pozwala bez problemu zlokalizować najlepszy obiekt  w naszej okolicy. Wśród lokalnych pływalni i aquaparków znajdziemy zarówno baseny z profesjonalnymi torami pływackimi dla sportowców, jak i zróżnicowane atrakcje dla mniej doświadczonych pływaków. Na słynnej Fali możemy skorzystać z wewnętrznego basenu sportowego lub rekreacyjnego, a także ze słynnego basenu z falą – każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej natomiast kieruje swoją ofertę głównie do sportowców, oferując nam pierwszy w Łodzi kryty basen 50-metrowy. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest drugi, mniejszy basen 25-metrowy z regulowanym dnem, doskonały do nauki pływania i nurkowania. Dla miłośników mocnych wrażeń, którzy nie boją się wysokości, także znajdziemy w Łodzi coś interesującego. Najlepsze widoki oferuje bez wątpienia podniebny basen w hotelu Andel’s, zawieszony bezpośrednio nad słynną Manufakturą.

Dlaczego warto wybrać się na basen?

Pływanie jest zdrowe, wyjątkowo przyjemne i dostępne dla każdego z nas – niezależnie od wieku, kondycji fizycznej czy stanu zdrowia. Wizyta na basenie to doskonały sposób na spędzenie czasu zarówno dla osób kochających aktywność fizyczną, zawodowych sportowców, jak i dla rodzin z dziećmi. Baseny kierują swoją ofertę nie tylko do tych, którzy zaczynają swoją przygodę z pływaniem, ale także do bardziej doświadczonych pływaków, wśród których z pewnością znajdą się sportowcy w każdym wieku. Podczas gdy dorośli chętnie skorzystają nie tylko z basenu, ale i sauny fińskiej lub parowej czy relaksującego jacuzzi, dzieci z pewnością wybiorą zjeżdżalnie albo wodny plac zabaw. Wiele basenów w Łodzi oferuje najmłodszym zajęcia nauki pływania oraz gry wodne, podczas których dzieci nie tylko będą świetnie się bawić, ale dodatkowo poprawią swoją technikę pływania. Także osoby o słabszej kondycji lub po niektórych urazach chętnie odwiedzają baseny w celu wzmocnienia swoich mięśni i poprawy samopoczucia. To właśnie z myślą o nich powstają w wielu miejscach tory pływackie przeznaczone do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych. Każdy basen posiada własną niepowtarzalną ofertę, dlatego warto rozważyć wizytę w kilku miejscach, by odnaleźć miejsce najlepiej odpowiadające naszym oczekiwaniom. Łódź oferuje naprawdę spory wybór atrakcji!

W jaki sposób zlokalizować baseny w swojej okolicy?

Na naszej interaktywnie mapie Łodzi bez problemu zlokalizujesz w najbliższy basen w swojej okolicy. Przybliżając widok, z łatwością odnajdziesz właściwe miejsce i zapoznasz się ze szczegółami możliwości dojazdu. Klikając w wybrane punkty na mapie lub obiekty wyszczególnione na liście, zapoznasz się z dokładnymi informacjami na temat konkretnych obiektów. Możesz swobodnie przeglądać lokalne baseny, by ostatecznie wybrać miejsce, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przechodząc do strony wybranego basenu, zapoznasz się z informacjami na temat cen biletów i godzin otwarcia. Możesz także ocenić każdy z obiektów i podzielić się z nami swoją opinią – skorzysta na tym nie tylko cała Łódź, ale także liczni turyści. Nie widzisz na mapie swojego ulubionego basenu? Zgłoś nam to, a wszystkim się zajmiemy!

Partnerzy