Michael Buble - wielki powrót - koncert w Polsce

Michael Buble - wielki powrót - koncert w Polsce

Na ten moment czekał cały świat. Po plotkach o odejściu Michaela Buble z muzycznej sceny niejedno serce pękło. Na szczęście to tylko plotki, a sam artysta nie planował i nie planuje przejścia na emeryturę. Potwierdzeniem tego faktu jest album Love i trasa koncertowa An Evening with Michael Buble, obejmująca również Polskę – dwukrotnie!

Kanadyjski piosenkarz zyskał ogromną sławę po wydaniu swojego pierwszego albumu zatytułowanego po prostu Michael Buble. Znalazły się w nim covery pięknych, romantycznych piosenek z wielu epok, a ciepła barwa głosu Buble nadała im nowego charakteru. Zachwycił swoim śpiewem i pięknymi aranżacjami zapomnianych utworów nie tylko kobiety, a jego trasy koncertowe wyprzedawały się w mgnieniu oka. Po przerwie wraca do fanów z nową płytą wypełnioną piosenkami o miłości. Koncert Michaela Buble odbędzie się również w Polsce 19 i 20 września w Łodzi i Krakowie. Bilety do kupienia w serwisie alebilet: https://www.alebilet.pl/bilety/michael_buble.

Muzyczne początki wielkiej gwiazdy

Muzyką interesował się od małego, szczególnie swingiem i jazzem, które poznał dzięki swojemu dziadkowi. Jako nastolatek zwyciężył w Canadian Youth Talent Research – konkursie młodych talentów i nagrał kilka niezależnych albumów. Dar chłopaka odkryto, gdy śpiewał na jednym z przyjęć. Poznał wtedy Davida Fostera – producenta muzycznego, który współpracował między innymi z Madonną, Whitney Houston czy Michaelem Jacksonem. Początki nie były proste, bo artysta musiał na własną rękę zebrać 500 tysięcy dolarów, aby pokryć część kosztów produkcji albumu. Jednak opłacało się, bo płyta została numerem 1 w Australii, a także trafiła do rankingu 10 najlepszych albumów w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Południowej Afryce.

Sukcesów ciąg dalszy

Kolejny album, It’s Time, przyniósł jeszcze większy sukces. Oprócz wysokich miejsc w topowych zestawieniach muzycznych zaowocował w 4 statuetki Juno Awards 2016: płyta roku, popowa płyta roku, singiel roku za Home oraz artysta roku. Ponadto, Michael Buble został dwukrotnie nominowany do Grammy w kategorii Best Traditional Pop Vocal Album – po raz pierwszy w 2006, a drugi rok później. W obu przypadkach przegrał z Tonym Benettem. Call me Irresponsible to trzecia płyta, wydana w maju 2007 roku. Zadebiutowała na drugim miejscu w amerykańskim rankingu Billboard 200, po czym po 2 tygodniach od wydania znalazła się na pozycji pierwszej. Coś takiego udało się niewielu artystom, jednak Buble to prawdziwe zaskoczenie dla świata muzyki. Dlatego też nikogo nie zdziwiło, gdy za płytę otrzymał statuetkę Grammy w 2008 roku.

Nagroda za nagrodą

Czwarty krążek i kolejne nagrody. Crazy Love przyniosło artyście 6 nominacji do Juno Awards, z czego otrzymał aż 4 nagrody: Juno Fan Choice Award, singiel roku za Haven’t Met You Yet, album roku i popowy album roku. Oprócz tego miał szansę w kategoriach: artysta roku oraz autor piosenek. Płyta w 2010 roku doczekała się reedycji z bonusowymi utworami. Rok później na świat wyszedł krążek Christmas, który w Australii był najlepiej sprzedającym się, nawet kilka lat po wydaniu. Dostał też nagrodę Juno za album roku. 2013 rok to czas płyty To Be Loved, którą promował singiel It’s a Beautiful Day. Również tu Michael Buble zwyciężył w kategorii Best Traditional Pop Vocal Album, z rozdania wychodząc ze statuetką Grammy.

Siódmy album ujrzał światło dzienne w 2017 i nosi tytuł Nobody But Me. Po premierze miała odbyć się trasa koncertowa, jednak kilka miesięcy wcześniej artysta dowiedział się, że jego syn poważnie zachorował. Nie zastanawiał się nawet i całego siebie poświęcił rodzinie. Teraz gdy sytuacja się ustabilizowała, wraca z nową energią, nową płytą i innym postrzeganiem świata. Love to zbiór najbardziej romantycznych utworów, jakie Buble miał przyjemność wykonywać. Niezapomniany klimat na koncertach gwarantowany!

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy