5 oznak dobrej jakości dzianiny

5 oznak dobrej jakości dzianiny

Nie jest żadnym problemem wybrać jakiś produkt ubraniowy. Czasami jednak możemy mieć większe kłopoty z wyborem prawidłowym w kontekście jakości materiałów. Może więc warto zastanowić się podczas zakupów, z czego konkretnie są zrobione nasze spodnie albo spódnice?

Czym charakteryzuje się dobra dzianina?

Jakkolwiek więc nie będziemy podchodzili do zakupów, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to jak będą prezentować się nasze nowe produkty ubraniowe. Są osoby, które od razu potrafią rozpoznać, jaka dzianina jest dobra np. pensoft, a z której lepiej zrezygnować. Osoby najbardziej doświadczone potrafią zorientować się w tym już po samym wyglądzie materiałów, z których zrobiono spodnie albo sukienki, czy też płaszcze. Oczywiście wiele osób nawet jest nieświadomych tego, że wiele razy miało do czynienia z produktami niezbyt dobrymi. Każdy z nas na pewno pamięta, że miał kiedyś ubrania, które nagle zmieniły swój wygląd. Przede wszystkim charakterystyczne będą wypchane kolana legginsów albo na przykład sukienka, która z niewiadomych powodów traci fason. Możliwe też, że będą pękać na napisy. Wszystko to będzie świadczyć o tym, że dzianina jest po prostu niezbyt dobrej jakości. Niekoniecznie też oczywiście cena musi świadczyć o tym, że produkty są wykonane z najlepszych materiałów. Są więc pewne czynniki, które powinny zwrócić naszą uwagę i zaalarmować nas, że coś niedobrego dzieje się materiałem.

Jak powinna się zachować dobra dzianina?

Przede wszystkim więc jeżeli dzianina ma być dobra, trzeba zwrócić uwagę na rozciągliwość i wracanie do pierwotnego kształtu. Jeżeli materiał jest dobrze dobrany, to mamy pewność, że ubranie będzie trzymać fason. Na pewno w dzianinie przyda się niezbyt duża domieszka elastanu, czyli od 5 do 7%. Trzeba także zwrócić uwagę na podwijające się brzegi. Kolejnym czynnikiem będą wzory i nadruki. Jeżeli akurat dzianina została w nie wzbogacona, to można rozciągnąć ją delikatnie i spojrzeć, czy nie pęka taki nadruk. Dodatkowo dzianina oczywiście powinna być firmowana przez najlepszych producentów. Marka bardzo dużo mówi o takich produktach, ale właśnie wcale też nie muszą to być zbyt kosztowne zakupy. Dodatkowym plusem dobrych dzianin jest również to, że nie będą one blaknąć po wielu praniach, ani zmieniać fasonu. Jeżeli więc będziemy się kierowali tymi podstawowymi wyznacznikami, to możemy być pewni, że w efekcie skorzystamy i nasze nowe produkty ubraniowe nas zadowolą. Warto oczywiście zawsze spojrzeć na metkę, ale także dopytać konsultanta.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy