7 powodów, dla których warto mieć działkę

7 powodów, dla których warto mieć działkę

Czasy się zmieniają, ale ogródki działkowe na obrzeżach miasta nie przestają mieć się dobrze. Własne działka niesie ze sobą bowiem wiele korzyści nie tylko materialnych, ale także zdrowotnych.

Wbrew pozorom, uprawianie roślin na działce czy po prostu spędzanie na niej wolnego czasu wcale nie jest zajęciem dla osób starszych. Wiele młodych ludzi coraz chętniej decyduje się na zakup własnej działki. Dlaczego to robią? Poznaj siedem powodów, dla których warto kupić własną działkę.

 

Po pierwsze ‒ inwestycja

Zacznijmy od spraw materialnych. W dzisiejszych czasach inwestycja w nieruchomości jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania pieniędzy. Powód numer jeden posiadania własnej działki to: dobra inwestycja. Działkę zwykle można przekształcić na budowlaną, postawić na niej altanę (często korzysta się z gotowych rozwiązań, które oferuje producent domków drewnianych, a naszą rolą jest tylko wybór odpowiedniego miejsca dla konstrukcji) albo mały domek. To gwarancja dobrze ulokowanych pieniędzy, które nigdy nie stracą na wartości.

Po drugie ‒ sposób na hobby

Powód numer dwa to: możliwość rozwijania pasji i sposób na hobby. Własna działka pozwala cieszyć się dobrodziejstwem natury. Możesz na niej uprawiać rośliny albo kwiaty ozdobne. Szybko przekonasz się, jak fascynujące jest to zajęcie, a twoja rodzina już nigdy nie sięgnie po sklepowe warzywa, wiedząc, jak pyszne są te z własnej uprawy.

Po trzecie ‒ świetne miejsce do organizacji imprez

Trzeci powód do kupna do działki to: zyskanie świetnej lokalizacji do letnich imprez oraz miejsca do rekreacji. Latem, gdy zaczyna się sezon na grillowanie i różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe własna działka okazuje się wprost nieoceniona. Z łatwością zorganizujesz na niej przyjęcie dla znajomych czy nawet rodzinną uroczystość. Goście z całą pewnością będą zachwycenie rozrywką na świeżym powietrzu.

Po czwarte ‒ oszczędność

Powód czwarty również jest związany ze sferą materialną ‒ uprawiając warzywa i zioła na działce możesz sporo zaoszczędzić. Z własnych warzyw możesz przyrządzać nie tylko letnie, świeże sałatki, ale także dżemy i przetwory, które wytrzymają w słoiku całą zimę. To spora oszczędność, zwłaszcza zważywszy na fakt, że nasiona kosztują bardzo niewiele, a uprawa roślin zwykle nie jest kosztowna.

Po piąte i szóste ‒ ruch na świeżym powietrzy i aktywny wypoczynek

Powód piąty ‒ działka obliguje do podejmowania ruchu na świeżym powietrzu. Taki drobny wysiłek  jest zbawienny dla zdrowia, kondycji i sylwetki. Jeśli ponadto włączysz do diety własnoręcznie przez ciebie wyhodowane warzywa, szybko przekonasz się, że twoje samopoczucie jest o wiele lepsze. To wiąże się również z szósty powodem ‒ możliwością aktywnego odpoczywania z dala od zgiełku miasta.

Po siódme ‒ członkostwo w społeczności działkowców

Wbrew pozorom, kupno działki ma również dobry wpływ na sferę towarzyską. Siódmy powód do jej posiadania, to możliwość dołączenia do społeczności działkowców. Jest to nieoceniona korzyść zwłaszcza dla osób starszych, które potrzebują towarzystwa i atencji.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

1 komentarz

  1. Mr. Juzio 15 lutego 2018 (11:26)

    Nic dodać nic ująć

Dodaj komentarz

Partnerzy