Budowa basenu ogrodowego z betonu: główne zalety?

Budowa basenu ogrodowego z betonu: główne zalety?

Coraz częściej w naszym kraju napotykamy inwestycje związane z budową basenu przydomowego. Jednakże różnorodność tych obiektów może być bardzo duża: od małych basenów z poliestru, po bardzo rozbudowane i trwałe baseny wkopywane betonowe. To właśnie nad zaletami tych drugich pochyliliśmy się w rozmowie ze specjalistą serwisu Starpool-Unipool.pl.

Budowa basenu ogrodowego w technologii bloczków ISO

Zacznijmy od samej technologii oraz konstrukcji, która może być uznana bez przeszkód za pierwszą zaletę tytułowych basenów ogrodowych. Mimo dość skomplikowanej i złożonej realizacji oraz wcale nie najniższych kosztów inwestycji, Polacy chętnie wybierają budowę basenu betonowego. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o trwałość i wszechstronność. Basen wkopywany betonowy to inwestycja na dziesięciolecia – nie można zakwalifikować go do sezonowych atrakcji. Wymaga przekształcenia ogrodowej przestrzeń oraz zastosowana urządzeń do właściwej eksploatacji. Nic dziwnego, że przy tak znaczącej decyzji jak budowa basenu w ogrodzie, Polacy wolą sprawdzone i bezpieczne konstrukcje, kosztem budżetowych alternatyw.

Konstrukcja to słowo klucz – basen betonowy z bloczków ISO, zlokalizowany na solidnej płycie dennej jest bardzo trwałym i niezawodnym wyborem. Jego wymiary oraz kształty mogą być niemal dowolnie dostosowywane tak do preferencji inwestora, jak i do warunków przestrzennych. Specjalista basenowy firmy Starpool-Unipool.pl zapewnił w rozmowie z naszą redakcją, że profesjonalnie wykonany basen ogrodowy musi być zlokalizowany w oparciu o wytyczne przestrzenne architekta – to realizacja bardzo przemyślana pod kątem konstrukcji i lokalizacji. Daje to gwarancje inwestorowi na długoletnie, bezprobelmowe korzystanie z basenu w ogrodzie.

Fot. Basen ogrodowy wtopiony w popielatą deskę kompozytową

Budowa basenu ogrodowego w innowacyjnej technologii

Liczy się przede wszystkim precyzja i dokładność tak w przygotowaniu jak i wykonaniu projektu basenu wkopywanego. Mowa nie tylko o elementach typowo budowlanych, jak płyty denne, ściany betonowe czy orurowanie, ale także o elementach wykończeniowych, decydującyh o aspekcie dekoracyjnym, jak i o technologii uzdatniania i filtrowania wody. Realizowane w Polsce i Europie inwestycje (inspiracje znajdziecie na Starpool-Unipool.pl) mają wysoki standard dopiero wówczas, gdy wszystkie powyższe elementy zostają dobrane ze starannością i dbałością o aspekty jakościowe.

Firma budująca baseny ogrodowe z betonu powinna zaproponować inwestorowi kompleksową obsługę od wstępnej wyceny po uruchomienie basenu, a nawet późniejszy serwis i zaopatrzenie w niezbędne artykuły do utrzymania czystości i uzdataniania wody. Warto jednak zaznaczyć, że firma budująca basenu ogrodowe niemal nigdy nie bierze na siebie odpowiedzialności za przygotowanie wykopu oraz doprowadzenie mediów do miejsca budowy – to zwykle obowiązki inwestora i warto o tym wiedzieć podczas rozmów z wykonawcą.

Fot. Nowoczesny basen w stylowej aranżacji

Budowa basenu ogrodowego – wszechstronne wyposażenie i podwyższona funkcjonalność

Nowoczesne baseny ogrodowe wkopywane mogą zostać zaopatrzone w wiele ciekawych elementów, wśród nich te podstawowe, jak barierki, ale też liczne technologie pozwalające na rekreacje i aktywność na najwyższym poziomie, np. hydromasaże lub przeciwprądy. Profesjonalna firma budująca baseny ogrodowe może zapewnić nam taki standard dzięki pełnej personalizacji projektu – każdy inwestor marzy o czymś innym, dlatego elastyczność przy budowie basenów z bloczków ISO jest tak ważną i cenioną na rodzimym rynku zaletą.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy