Coraz częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz miasta Łódź. Sufit napinany - alternatywa dla architektów i inwestorów.

Coraz częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz miasta Łódź. Sufit napinany - alternatywa dla architektów i inwestorów.

Sufity napinany obecne na polskim rynku już od dwóch dekad, przeżywają renesans wśród klientów. Dlaczego? Przede wszystkim coraz częściej pojawiają się w dużych, komercyjnych realizacjach. Dzięki temu dotarły do szerszego grona i jak widać zostały docenione. Czy miasto Łódź pokocha tę technologię, szczególnie że nie chodzi tylko o design, ale przede wszystkim o ekonomię i oszczędności.

Czym są sufity napinane?

Technologia ta stanowi alternatywę dla sufitu podwieszanego i sukcesywnie podbija polski rynek. Umożliwia oryginalną aranżację wnętrza oraz personalizację do indywidualnych potrzeb. Olbrzymim plusem jest nieskomplikowany i szybki montaż. Dlaczego? Zamiast ciężkich płyt kartonowo-gipsowych i profili, które należy uprzednio przymocować do ścian, mamy tutaj lekki stelaż i folię, która nie obciąża stropu. Warto też dodać, że montaż sufitu podwieszanego wiąże się z bałaganem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku sufitów napinanych.

Tajemnica trwałości i oryginalności rozwiązania oferowanego przez Grupę DPS tkwi w membranie z folii PCV, którą rozciąga się na metalowym profilu, wykonanym z trwałego materiału. Wspomniana membrana posiada pamięć kształtu, dzięki czemu nie podlega deformacji. Warto podkreślić, że taki sufit objęty jest 10-letnią gwarancją.

Łódź - miasto postindustrialnego designu

Łódź to kluczowy ośrodek przemysłowy i kulturalny. Dawniej stanowiła centrum przemysłu włókienniczego i filmowego, a dziś to mekka artystów i designu. Jest trzecim największym miastem w Polsce, a słynie z niekonwencjonalnego stylu i umiłowania postindustrialnych przestrzeni, które w wyniku rewitalizacji zyskują nowe życie, zaskakując turystów designem. To tu odbywa się Łódź Design Festival, a tutejsza Manufaktura, czyli centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe to stały punkt wszystkich wycieczek odwiedzających miasto. W mieście nie tylko nadążającymi za nowinkami technologicznymi, ale i wyprzedzającym trendy sufitu napinane zyskują coraz większą popularność.

Dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?

Sufit napinany jest nie tylko trwały, wodoodporny czy ognioodporny, ale stanowi też nietuzinkową ozdobę. Oryginalny design sklepienia można uzyskać łącząc kształty i kolory, a nawet dodając wybraną przez siebie grafikę. W prosty sposób możemy dodać wnętrzu wyrazu, ale i pazura, tworząc niepowtarzalne kompozycje. Pomieszczenie ozdobione napinanym sufitem może przemienić się w małą galerię sztuki. Wykorzystując podświetlenie stworzymy klimatyczne wnętrze, w którym odnajdziemy spokój i doskonale się zrelaksujemy.

A może dekoracyjne kasetony sufitowe?

Innym ciekawym pomysłem na wykończenie wnętrza jest zastosowanie kasetonów. I choć wielu osobom wydaje się, że dawno odeszły one do lamusa, to dziś wracają w zupełnie nowej odsłonie. Chodzi o kasetony stworzone z membrany DPS. Wyróżnia je lekka konstrukcja i olbrzymia paleta kolorystyczna, z której każdy wybierze idealny dla siebie kolor, a barwny sufit będzie prawdziwą ozdobą wnętrza.

Trwałe i łatwe w utrzymaniu                                        

Sufity napinane oraz kasetony sufitowe wybierane są dziś coraz częściej z uwagi na ich właściwości. Są wodoodporne, dlatego też z powodzeniem montuje się je w miejscach o dużej wilgotności powietrza jak np. baseny, sauny czy łazienki. Prawdziwy chrzest bojowy przechodzą podczas zalania mieszkania. Kapiąca woda osiada na powierzchni folii i aby ją usunąć wystarczy zdemontować folię, zebrać wodę i ponownie zamontować membranę na swoim miejscu. Nie trzeba remontować całego pomieszczenia, dzięki nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Materiały te są też odporne na ogień i posiadają klasę ognioodporności B-s1, d0 oraz B-s2, d0. Kolejną ciekawostką są ich walory akustyczne. Świetnie wyciszają pomieszczenie i zapewniają doskonałą akustykę. Napinane sufity zapewniają pole do popisu nie tylko dla projektanta, ale i dla wyobraźni klienta, ponieważ można je swobodnie personalizować, wybierając i łącząc rozmaite kolory, grafiki czy kształty, ponieważ taki sufit nie musi zakrywać całej powierzchni sklepienia. Może być też wielopoziomowy, albo spełniać funkcję lustra optycznie powiększającego pomieszczenie.

Grupa DPS funkcjonuje na polskim rynku od wielu lat, a oferowane przez nią oryginalne rozwiązania stają się coraz bardziej popularne. Zajmuje się realizacją nie tylko dużych, komercyjnych projektów, ale olbrzymią wagę przykłada także do tych indywidualnych realizacji. Specjaliści Grupy DPS znajdują się także w województwie łódzkim i chętnie służą radą i pomocą podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania. Dowiedz się więcej i skontaktuj z nami przez stronę KONTAKT - SUFIT NAPINANY ŁÓDŹ

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy