Czy wiesz jakie są rodzaje balustrad? Poznaj pięć najpopularniejszych opcji

Czy wiesz jakie są rodzaje balustrad? Poznaj pięć najpopularniejszych opcji
Balustrady stanowią ciekawe wykończenie domu, schodów, balkonu i wielu innych przestrzeni. Z ich pomocą zyskasz spójny wygląd, w czym z pewnością pomogą Ci dostępne materiały. Zwróć również uwagę na funkcjonalność poszczególnych opcji, a także na najczęściej wybierane rodzaje balustrad. Z ich pomocą połączysz oryginalny design z solidnym wykończeniem.

Pięć najczęściej wybieranych balustrad

Balustrady systemowe

Szczególnie w miejscach publicznych chętnie są wybierane balustrady systemowe, które są tworzone z gotowych, prefabrykowanych elementów. Sprawia to, że są dużo szybsze w montażu – nie potrzeba do tego nawet specjalnych umiejętności. Kluczowe znaczenie ma tylko to, żeby balustrady systemowe składały się z dobrze dopasowanych elementów – przede wszystkim pod względem wymiarów.

Zazwyczaj balustrady systemowe są wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ ten materiał jest odporny na korozję, wyróżnia się trwałością i nowoczesnym wyglądem.

Balustrady nierdzewne

Kolejnym chętnie wybieranym rodzajem balustrad są te wykonane ze stali nierdzewnej. To świetna opcja dla osób, które szukają połączenia nowoczesnego designu z solidnością. W końcu stal nierdzewna jest odporna na korozję, dzięki czemu nie musisz obawiać się nieestetycznej rdzy. Poza tym balustrady nierdzewne mogą przybrać tak wiele ciekawych form. Popularnością cieszą się proste modele o minimalistycznym wykończeniu, ale dobrze sprawdzą się też nieco bardziej fantazyjne balustrady.

Zwróć uwagę na to, że balustrady ze stali nierdzewnej z łatwością dopasujesz do wielu konstrukcji balkonów i schodów. W ten sposób nie będziesz mieć problemów z wymianą tego elementu podczas remontu lub budowy domu.

Balustrady ze szkła

Szklane balustrady to prawdziwy hit wnętrzarski. W końcu połączenie stalowych elementów ze szklaną taflą to synonim współczesnego stylu. Jednocześnie ten materiał jest bardzo trwały, nie ingeruje w wygląd budynku, a do tego pozwala cieszyć się jeszcze większą ilością naturalnego światła. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na energii elektrycznej i ogrzewaniu.

Jeśli chcesz cieszyć się większą prywatnością, to nie oznacza, że musisz rezygnować ze szklanych balustrad. Po prostu zdecyduj się wtedy na wersje o mlecznym bądź matowym wykończeniu.

Niektóre osoby mają wątpliwości co do szklanych balustrad ze względu na bezpieczeństwo – zazwyczaj wątpliwości pojawiają się u rodzin z małymi dziećmi. Jednak nie musisz się obawiać, ponieważ tego typu balustrady są wykonane z hartowanego szkła, które jest nie tylko przetestowany, ale przede wszystkim ma odpowiednie parametry techniczne dotyczące wytrzymałości. Dzięki temu bezpiecznie możesz z nich korzystać nawet przez wiele lat,

Balustrady kute

Kute balustrady są wykonane z prostych bądź giętych elementów z żeliwa. To właśnie oryginalny wygląd zachęca do wybrania tego materiału. Jednocześnie ma dość klasyczny wygląd, który nie zawsze sprawdzi się w połączeniu z nowoczesną przestrzenią.

Balustrady drewniane

Nadal sporym powodzeniem cieszą się drewniane balustrady – szczególnie w domach jednorodzinnych. Przede wszystkim ze względu na ciepły i dość klasyczny wygląd. Pamiętaj jednak, że ten materiał bywa dość kapryśny, a do tego wymaga regularnej konserwacji – inaczej drewno straci swój kolor. Ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie drewna z metalem. Taki kontrast pozwala przełamać tradycyjny charakter i podkreśla nowoczesny wygląd.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy