Czy wykończenie pod klucz się opłaca?

Czy wykończenie pod klucz się opłaca?

Moment, w którym wymarzone mieszkanie lub dom określić można jako będące w stanie deweloperskim, oznacza, że zaczął się okres zastanawiania się nad urządzaniem wnętrz. Jest to jednocześnie ostatnia chwila na podjęcie decyzji, czy mieszkanie będzie remontowane przez nas samodzielnie, przez specjalistów z poszczególnych dziedzin czy przez firmę zajmującą się kompleksowym wykańczaniem wnętrz.

Co oznacza wykończenie mieszkania pod klucz?

Mieszkanie wykończone pod klucz oznacza, że wyremontowane wnętrza są gotowe do zamieszkania. Firma remontowa wchodzi do lokalu, najczęściej w stanie deweloperskim i zajmuje się kompleksowymi pracami, mającymi ułatwić organizację przeprowadzki. Wykończenie pod klucz sprawi, że nowi mieszkańcy oszczędzają czas i zyskują wygodę – nie muszą być stale obecni w nowym domu, by ustalać szczegóły prac z kolejnymi fachowcami.

Ekipa specjalistów sprawi, że po ustaleniu zakresu prac i podpisaniu umowy, nikogo nie trzeba pilnować. Usługi z zakresu wykończenia pod klucz wcale nie oznaczają większych kosztów remontów – każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, ponieważ zależy od rozpiętości prac.

Co obejmuje remont mieszkania w stanie deweloperskim?

Stan oddania mieszkania przez dewelopera określa umowa deweloperska. Najczęściej oznacza to, że lokal posiada wstawione okna i drzwi zewnętrzne, ściany działowe, wylewki betonowe na posadzce i wytynkowane ściany. Do mieszkania w stanie deweloperskim dociągnięte są media, jednak wszystkie instalacje należy wykonywać ze swoją ekipą remontową. Zatem prace nad kompleksowym wykończeniem pod klucz rozpoczynają się od ustalenia, czy pozostawione otwory na drzwi odpowiadają nowym właścicielom i czy burzone lub dostawiane będą ściany. Następnie rozprowadzane są kable do instalacji elektrycznej, rury hydrauliczne oraz poziomowane podłogi i ściany.

Jest to także czas na podwieszenie sufitów, dostawienie ścian z płyt kartonowo-gipsowych i wytynkowanie płaszczyzn. Wykończenie mieszkania pod klucz oznacza też ułożenie glazury, parkietu, paneli lub gresu; gruntowanie ścian i malowanie ich, montaż drzwi wewnętrznych i listew przypodłogowych, a także zamontowanie sprzętów AGD, wykonanie zabudowy meblowej oraz instalację oświetlenia. Wszystko po to, aby nowi właściciele mogli wprowadzić się do całkowicie urządzonego mieszkania i zajęli się wyłączenie wyszukiwaniem dodatków i układaniem swoich rzeczy.

Czy wykończenie mieszkania pod klucz się opłaca?

Patrząc na standardowy zakres prac obejmujących wykończenie mieszkania pod klucz, należy stwierdzić, że jest to najbardziej opłacalna opcja remontu. Nie trzeba kupować materiału dla każdego specjalisty, nie marnuje się go i przede wszystkim – nie trzeba martwić się o zgranie terminów fachowców. Po co dwa razy kupować płyty kartonowo-gipsowe? Raz dla glazurnika, do wykonania półek w kabinie prysznicowej, a drugi raz dla elektryka wykonującego maskownicę dla oświetlenia w kuchni? Decydując się na wykończenie mieszkania pod klucz przez jedną ekipę nie trzeba płacić za poprawki, drobne przesunięcia gniazdek elektrycznych, kiedy okaże się, że wejdą linię zabudowy szaf. Tacy specjaliści mają przy sobie potrzebny sprzęt i pracują dla jak najlepszego efektu końcowego całego mieszkania.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy