Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom

Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom

Chyba każdy marzy o domu, który będzie piękny, komfortowy i ekonomiczny. Zastosowanie nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań i dążenie do życia na najwyższym poziomie, często dużo kosztuje. W tym wszystkim jest też wyjątkowa pomyślna wiadomość – komfort można połączyć z ekonomicznym stylem życia. To jest jak najbardziej możliwe!

Inteligentny dom – odpowiedź na twoje marzenia!

Jeśli myślisz o budowie domu, to warto się zastanowić nad tym, w jakim stopniu będzie to inteligentny dom. Coraz więcej osób buduje się w oparciu o nowoczesne systemy zarządzania, podłączając kilka układów w jeden, sterowany za pomocą centrali. Oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, natryski w ogrodzie, fotowoltaika, żaluzje itd. To wszystko możesz mieć zamknięte w jednym mały pudełku. Co to znaczy? Nie będziesz się martwić więcej o to, czy ktoś zgasił światło, wychodząc na dłużej z pokoju, albo nie musisz się troszczyć o to, jak bajońskie sumy zapłacisz za ogrzewanie. Wystarczy zaprogramować urządzenie sterujące, aby system działam za ciebie, inteligentnie i ekonomicznie. Mieszkanie będzie dogrzane wtedy, kiedy trzeba, a ty zajmiesz się w końcu swoimi sprawami, odkładając troskę o wciąż wzrastający budżet. 

Komfortowo, przyjaźnie i bezpiecznie

Oprócz ww. systemów, które można połączyć w jeden, sprawnie działający układ, inteligentny dom to tez wzmocnienie bezpieczeństwa domowników. Istnieje wiele możliwości, a jedną z nich są inteligentne czujniki ruchu, zintegrowane za pomocą aplikacji np. ze smart fonem. Dzięki nim możesz np. zawsze mieć na oku dziecko, które jest w innym pomieszczeniu. Kiedy maluch się obudzi, dostaniesz powiadomienie na telefon, będziesz więc mieć każdy jego ruch pod kontrolą. Zależnie od twoich preferencji takie czujniki ruchu możesz połączyć z różnymi urządzeniami. Przykładowo, kiedy dziecko się obudzi, rozświetla się lampa na korytarzu itp. 

Oczywiście są także czujniki czadu, chroniące przed zalaniem wodą, czy zadymieniem. Wystarczy, że w domu dzieje się coś niepokojącego, a wtedy odpowiednio poszczególne instalacje zostają odcięte. Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo, nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Wszystko będzie pod kontrolą. 

Drugi przykład umilenia i ułatwienia sobie życia, to sterowanie i kinem domowym i światłem. Wyobraź sobie, że przyszli i do ciebie goście, jesteście zajęci miłą rozmową i wcale nie chce ci się ich opuszczać nawet na moment. Co możesz zrobić? Za pomocą jednego przycisku włączyć światło w danym miejscu i uruchomić telewizor lub włączyć relaksującą muzykę. Efekt? Na pewno zyskasz w oczach bliskich, a ty zaoszczędzisz czas i odpoczniesz. 

Decydując się na inteligentny dom dajesz sobie i domownikom szanse na bardziej komfortowe i ekonomiczne życie. Wiele spraw nie będzie ci zaprzątać głowy, a w zamian poświecisz czas dla siebie i bliskich. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy