Gdzie tanio wynająć szalunki budowlane?

Gdzie tanio wynająć szalunki budowlane?

Szalunki są tymczasowymi konstrukcjami, których używa do formowania odpowiedniego kształtu konkretnych fragmentów budynków. Mogą to być na przykład fundamenty, nadproża, schody i stropy. W ten sposób można też zrobić cokół, słup czy filar. Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu szalunki się demontuje. Dużą zaletą tego rozwiązania jest ograniczanie całkowitych strat betonu (a wraz z nimi także ostatecznych kosztów budowy), ze względu na to, że ogranicza rozchlapywanie tego surowca.

Najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonuje się takie konstrukcje jest drewno, na przykład deski sosnowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że szalunek z tego surowca może być wykorzystany tylko raz. Aby zrobić taką konstrukcję wielorazowego użytku, potrzebny jest na przykład metal.

Rodzaje szalunków budowlanych

Na rynku, dostępnych jest kilka podstawowych rodzajów szalunków. Ze względu na to, że roboty budowlane są skomplikowane i pochłaniają spore koszty, warto się z nimi zapoznać. Pozwala to na bardziej świadome robienie zakupów.

Popularne są szalunki ścienne i stropowe, które różnią się przede wszystkim zastosowaniem. Zgodnie z nazwą szalunki ścienne służą podtrzymywaniu konstrukcji ścian, a stropowe sufitów. Te drugie są szczególnie wytrzymałe ze względu na obciążenie, które muszą wytrzymać.

Oprócz tego w sprzedaży znajdują się również szalunki tracone. To specjalne formy z płyt, które można przymocować do budynku w taki sposób, aby stały się jego częścią. Jednym z takich rozwiązań są na przykład monotuby, które powstały z myślą o stawianiu słupów.

W co jeszcze warto się wyposażyć?

Wśród dostępnych na rynku produktów znajdują się także specjalne akcesoria szalunkowe w ofercie Szalunkowni znajdziesz ich cały wachlarz. Są to na przykład folia budowlana, gwoździe i podkładki do mocowania folii fundamentowej, klucz napinający do żabek, konus na rurki, korek do deskowań, korek po stożku do betonu architektonicznego, listwa wykończeniowa do folii fundamentowej, mata ochronna na pręty zbrojeniowe czy osłonka BHP na pręty.

Wszystkie te różnorodne przedmioty mają za zadanie ułatwić pracę przy użyciu szalunków, a ich zastosowanie dotyczy przede wszystkim montażu i demontażu konstrukcji. Warto również zwrócić uwagę na antyadhezyjny płyn do szalunków, który zapobiega przywieraniu betonu do systemów szalunkowych i znacznie usprawnia cały proces.

Gdzie więc wynająć szalunki budowlane?

Wejdź na szalunkownia.pl i zapoznaj się jak działa wynajem szalunków systemowych. Niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym wznoszącym własną nieruchomość, czy też posiadasz firmę budowlaną i chcesz usprawnić proces swojej pracy, znajdziesz w naszym asortymencie dokładnie to, czego potrzebujesz. Oprócz systemów szalunkowych posiadamy również wysokiej jakości sprzęt budowlany, który może pomóc przy konkretnych pracach.

Odezwij się do naszego przedstawiciela, a my zajmiemy się transportem, rozładunkiem i załadunkiem certyfikowanych i uniwersalnych systemów szalunkowych na terenie całej Polski. Budowanie jeszcze nigdy nie było tak proste.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy