Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe na prąd?

Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe na prąd?

Z biegiem czasu pogląd, jakoby ogrzewanie podłogowe na prąd miało stanowić luksus dostępny wyłącznie dla nielicznych, coraz silniej odchodzi do lamusa. Obecnie rozwiązanie to gromadzi wokół siebie coraz liczniejsze rzesze zwolenników, doceniających je nie tylko za wysoki zapewniany przez siebie komfort, ale również za ekonomiczność.

Jeśli interesuje Cię ten temat i chcesz poznać kilka wstępnych informacji dotyczących systemów tego typu, serdecznie zapraszamy do lektury niniejszego artykułu. Dowiesz się z niego m.in. jak działa ogrzewanie podłogowe na prąd, co wpływa na koszty jego montażu, a także, dlaczego może stanowić ono dla inwestora oszczędność.

Jak działa ogrzewanie podłogowe na prąd?

Na opisywany system składa się wiele rozmaitych podzespołów, spośród których kluczowe to maty i folie zasilane prądem, przewody grzewcze oraz specjalistyczne warstwy izolacyjne, zabezpieczające instalację przed kontaktem z wilgocią oraz przed utratą optymalnej temperatury. Najbardziej charakterystyczną cechą, którą odznacza się ogrzewanie podłogowe na prąd, jest ta bezpośrednio wynikająca z ich nazwy, tj. fakt umieszczania całości bezpośrednio pod podłogą.

W zależności od potrzeb klienta i specyfiki określonej nieruchomości system może występować w niejednolitych wariantach, różniących się od siebie przede wszystkim elementami odpowiedzialnymi za wytwarzanie ciepła, jednak bez względu na te rozbieżności ogólna zasada dotycząca tego, jak działa ogrzewanie podłogowe na prąd, pozostaje taka sama. Przy profesjonalnej realizacji w każdym przypadku instalacja jest całkowicie niewidoczna, pobiera energię elektryczną z sieci w celu nagrzewania pomieszczeń, a dzięki wyposażeniu w nowoczesne termostaty umożliwia sprawowanie precyzyjnej kontroli na panującą wokół temperaturą.

Ogrzewanie podłogowe na prąd - koszty montażu

Nakłady, które będzie zmuszony ponieść osoba zainteresowana ogrzewaniem podłogowym na prąd, prezentują się różnie w zależności od specyfiki docelowego obszaru roboczego. Jeśli chodzi o sam montaż, najatrakcyjniej sytuacja prezentuje się w momencie, w którym system ma być wdrażany wraz z powstawaniem budynku, jednak wciąż nie przesądza to o nieopłacalności stosowania rozwiązania w nieruchomościach już istniejących. Mimo braku możliwości wskazania konkretów w zakresie tego, ile kosztuje ogrzewanie podłogowe, najistotniejsze pozostaje to, że jest ono istotnie tańsze, niż początkowo zakładają inwestorzy, a przy odpowiedniej energooszczędności obiektu pozwala wręcz wygenerować istotne oszczędności.

Należy bowiem mieć na uwadze, że:

  • paliwo stosowane celem ogrzewania domów nierzadko jest droższe od samego prądu,
  • ogrzewanie podłogowe na prąd użytkowane jest tylko kilka miesięcy w roku i poza tym okresem nie generuje żadnych kosztów,
  • system taki znacząco ułatwia precyzyjne sprawowanie kontroli nad intensywnością ogrzewania, minimalizując tym samym ilość marnowanej energii,
  • zapewnia wysoki komfort cieplny przy relatywnie niskiej temperaturze powietrza,
  • znacząco ogranicza zużycie paliwa przez główną instalację - zgodnie z szacunkami specjalistów pozwala zredukować nawet do 20% energii koniecznej do uzyskania optymalnego poziomu komfortu cieplnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów i zalet ogrzewania podłogowego na prąd, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty firmy Termo-fol sp. z o.o. - lidera nowoczesnych technologii grzewczych na skalę całej Europy.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy