Inteligentna kuchnia - na co warto postawić?

Inteligentna kuchnia - na co warto postawić?

Dom inteligentny jest miejscem, w którym przyjemnie nam się mieszka, ale jednocześnie taki, w którym standardowe czynności zajmują nam sporo mniej czasu niż w lokum, które nie wykorzystuje smart-rozwiązań. Kuchnia w naszych domach oraz mieszkaniach bywa miejscem, w którym spędzamy bardzo dużą ilość czasu. Wysoce prawdopodobne jest zatem, że w smart-kuchni spędzimy go mniej, lub przyjemniej niż w tradycyjnej.

Smart kuchnia — od czego zacząć?

Powszechnie technologia smart jest kojarzona z wysoką automatyzacją oraz gadżetami autonomicznymi. Jest to prawda, ale zanim zajmiemy się gadżetami oraz automatyką, warto zacząć od podstaw, które z elektroniką nie mają nic wspólnego. Ergonomia naszej przestrzeni kuchennej to element wystroju, który będzie w stanie zaoszczędzić więcej naszego czasu (a czasem i nerwów) niż najlepsze nawet urządzenia. Aby kuchnia była ergonomiczna, musi być dobrze przemyślana, a my sami musimy czasem wyrwać się z okowów przyzwyczajeń. Piekarnik umieszczony na wysokości 130 cm w ścianie wydaje nam się dziwny, ale korzystanie z niego jest zdecydowanie wygodniejsze. Drogie i ergonomiczne szafki dopasowane do miejsca naszej pracy wydają się zbytkiem, ale potrafią być nieocenionym walorem.

Dom inteligentny — urządzenia

W końcu jednak można przejść do urządzeń. Wiele z proponowanych przez współczesny przemysł znajdzie zastosowanie w całym inteligentnym domu, inne tylko w kuchni. Dom inteligentny, który sam się sprząta, podczas naszej nieobecności brzmi jak czary, ale jest to faktycznie możliwe do zrealizowania. Nie tak rzadkie w użyciu roboty sprzątające, posprzątają nam podłogi, a w kuchni będzie to szczególnie odczuwalne. W kuchni warto również zainwestować w autonomiczny ekspres do kawy (wymagający minimalnej obsługi) lub maszynę do pieczenia chleba. Dom inteligentny i smart-kuchnia są również dla nas zabezpieczeniem przed szkodami lub nawet całkowitym zniszczeniem naszych czterech kątów. Systemy wczesnego ostrzegania przed pożarem lub zalaniem powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu, który ma uchodzić za smart.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy