Jak czyścić materac 100x200 cm?

Jak czyścić materac 100x200 cm?

Każdy użytkownik materaca powinien dbać o jego czystość i higienę. W łóżku spędzamy przecież wiele godzin w skali doby, a nieświeży i brudny materac to siedlisko mikroorganizmów i roztoczy. Jak skutecznie czyścić materace 100x200 cm i pozbyć się trudnych plam? Przedstawiamy najważniejsze zasady dbania o czystość materaca domowego.

Bieżące dbanie o czystość materaca

Ważne jest, aby sprzątać systematycznie i w ten sam sposób zadbać o swój materac 100x200 cm. Zawsze przy zmianie pościeli powinno się bardzo dokładnie odkurzać całą powierzchnię materaca. Jeżeli chroni go pokrowiec, raz na jakiś czas trzeba go wyprać w pralce zgodnie z zaleceniami producenta. Odkurzanie to bardzo skuteczna metoda na pozbycie się kurzu i roztoczy, ale też martwego naskórka, który pozostawiamy w swojej pościeli.

Pranie materaca

Producenci jednoznacznie wskazują, że materace 100x200 cm nie lubią wody i nie powinny być moczone, jeśli nie ma takiej potrzeby. Istnieją domowe sposoby na pozbycie się najpopularniejszych plam:

  • Plamy z długopisów można usunąć przy pomocy zwykłego lakieru do włosów. Wystarczy spryskać plamę, a następnie przetrzeć ją ściereczką lub gąbeczką.
  • Plamę z krwi można usunąć lodowatą wodą, bez użycia żadnych dodatkowych środków. Jeśli jest świeża, zejdzie szybko i bez trudu.
  • Tłuste plamy skutecznie usunie płyn do mycia naczyń z ciepłą wodą.

Wiele innych plam wystarczy pokryć wodą utlenioną wymieszaną z sodą oczyszczoną. Po wyschnięciu takiej papki, plamę trzeba bardzo dokładnie odkurzyć i pozbyć się sody. Najważniejsze, aby środków, również tych domowych i naturalnych stosować jak najmniej na materacu. Zawsze musi też zostać dokładnie wysuszony, zanim założymy na niego pościel. Producenci tacy jak Kaszmirowysen.pl oferują też możliwość zamówienia praktycznego pokrowca na materac. Jak wspomnieliśmy wcześniej, taki pokrowiec bardzo skutecznie chroni materac przed brudem i plamami. Jest też łatwy w zachowaniu czystości, ponieważ można go samodzielnie prać. Producenci dopasowują takie pokrowce idealnie do materaców.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy