Jak dbać o budynek, aby nie tracił na wartości?

Jak dbać o budynek, aby nie tracił na wartości?

Wiele mówi się o tym, że warto inwestować w nieruchomości, ponieważ jest to zawsze inwestycja pewna. Bardzo ważne jest jednak to, w jakim stanie znajduje się budynek. Dzięki odpowiednim krokom można nawet podnieść wartość posiadanej nieruchomości, o co powinien zadbać jej właściciel lub zarządca.

Ekspertyzy budowlane

Bardzo ważne jest, aby w razie jakichkolwiek nieprawidłowości lub problemów pojawiających się w budynku, zlecić wykonanie ekspertyzy budowlanej. Powinna się zająć tym osoba profesjonalna, najlepiej rzeczoznawca, który własnym nazwiskiem potwierdza jej wykonanie i przekazuje wyniki. Ekspertyzy budowlane to bardzo ważne dokumenty, których nie wolno bagatelizować. Jeśli bowiem taka ekspertyza potwierdzi, że budynek ma wady lub pojawiają się jakiekolwiek problemy, koniecznie należy przystąpić do napraw lub zmian. Bywa bowiem, że zdarzają się różne wypadki. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może nie chcieć wypłacić świadczenia, jeśli poprzednie ekspertyzy budowlane wskazywały na problemy, które do tej pory nie zostały usunięte. Zazwyczaj ekspert sam wskazuje, w jakim czasie należy wykonać prace i w jaki sposób powinno być to zrobione. Nigdy nie powinno się bagatelizować takich kwestii, ponieważ ekspertyza wskazuje, czy budynek nadaje się do zamieszkania lub eksploatacji.

Remonty i dbałość o zieleń

Większość budynków posiada swój fundusz remontowy, na którym zbierane są środki na poczet przyszłych remontów i renowacji. Warto rozporządzać nimi w mądry sposób, ponieważ powinny służyć jak najlepiej wszystkim mieszkańcom. Nieruchomość powinna prezentować się ładnie z zewnątrz, a więc co jakiś czas jej elewacja wymaga odnowienia. Konieczne bywa też ocieplenie ścian budynku. Poza tym, remont należy co jakiś czas przeprowadzić też w środku, ponieważ klatki schodowe należą do części wspólnych. Niezwykle istotną kwestią jest zadbanie o zieleń, jaka znajduje się przed nieruchomością. Rolą gospodarza jest, aby o taką zieleń w sposób systematyczny dbać i co jakiś czas wymieniać ją na nową.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy