Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń szafek kuchennych?

Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń szafek kuchennych?
Od wyposażenia szafek i szuflad zależy, jak będzie wygląd komfort Twojej pracy w kuchni. Jeżeli chcesz, aby utrzymanie porządku było łatwe i przyjemne, niewymagające zbyt dużego wysiłku, zadbaj o odpowiednie zorganizowanie przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mebli. Sięgnij w tym celu po organizery na sztućce, uchwyty na noże, dobre zawiasy, uchwyty, prowadnice i podnośniki.

Wyposażenie szafek kuchennych

Szafki kuchenne są intensywnie eksploatowane każdego dnia. Nie da się uniknąć ich ciągłego otwierania i zamykania, ale można robić to wygodniej, ciszej i… dbając o nie na dłużej. Wystarczy, że do wyposażenia wybierzesz profesjonalne akcesoria meblowe:

  • stalowe zawiasy hydrauliczne lub mechaniczne,
  • podnośniki z blokadami,
  • wygodne uchwyty,
  • wieszaki na ścierki czy garnki,
  • stabilne nogi,
  • niezawodne drzwi przesuwne lub szuflady na masywnych prowadnicach,
  • system „cichy domyk”,
  • organizery do porządkowania sztućców i segregowania ich zgodnie z rozmiarem czy przeznaczeniem.

Jak widzisz, meble kuchenne to wiele elementów, które składają się na cichą i niezawodną pracę całej konstrukcji. Warto zwracać uwagę na detale, aby cieszyć się długą żywotnością swojego domowego sprzętu.

Oświetlenie blatów roboczych

Przy wyposażaniu mebli kuchennych warto pamiętać o oświetleniu. W tej roli doskonale radzą sobie taśmy LED – energooszczędne, dyskretne, elastyczne, łatwe w montażu (bezinwazyjnym), rzucające ciepłe światło bezpieczne dla oczu. Nie tylko perfekcyjnie doświetlają przestrzeń roboczą, gdzie przygotowujesz posiłki, ale też podkreślają elegancką formę mebli.

Przy pomocy opraw kuchennych, które są odporne na działanie wilgoci i wysokich temperatur, możesz wykreować przytulną i funkcjonalną przestrzeń do gotowania, serwowania i jedzenia dań.

Kuchnia to – według wielu – serce domu i miejsce rodzinnych spotkań. Troska o jej wygląd, a także jakość mebli i sprzętów sprawi, że wraz ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi będziecie mogli dłużej cieszyć się komfortową, ergonomicznie zaaranżowaną przestrzenią, w której powstają wyśmienite posiłki.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy