Jak inwestować w nieruchomości - zakup kawalerki

Jak inwestować w nieruchomości - zakup kawalerki

Rynek nieruchomości bardzo szybko się rozwija! Z tego powodu osoby, które dysponują większymi środkami pieniężnymi, decydują się na zakup nieruchomości pod inwestycję. Taki trend szczególnie popularny jest w dużych miastach, gdzie chętnych do wynajmu mieszkania nie brakuje. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w nieruchomości. Sprawdźmy na przykładzie kawalerki, jak kupić mieszkanie pod wynajem?

Dlaczego warto kupić kawalerkę pod wynajem?

Kawalerka jest świetnym wyborem na rozpoczęcie swojej przygody z inwestowaniem na rynku nieruchomości. Takie mieszkanie ma niewielki metraż, a to znacznie obniża jego cenę. Zakup kawalerki na sprzedaż w Łodzi w rozsądnej cenie to bardzo łatwe zadanie. Warto też pamiętać, że w obecnych czasach mieszkania o niewielkim metrażu są najpóźniej wykupowane, a to znacznie rozszerza zakres możliwości. Dzięki temu można znaleźć kawalerkę w świetnej lokalizacji w korzystnej cenie. W obecnych czasach takie mieszkanie najłatwiej wynająć, ponieważ bezpieczniej mieszkać bez obcych lokatorów. To wszystko sprawia, że zakup kawalerki z pewnością przyniesie zyski.

Na co zwracać przy wyborze kawalerki pod wynajem?

W przypadku zakupu mieszkania pod wynajem, podobnie jak w innych przypadkach, kluczowa jest lokalizacja. Warto pamiętać, że ludzie chętniej wynajmują lokum z dobrym dojazdem do pracy czy na uczelnię. Dlatego najlepiej kupić kawalerkę w centrum lub w pobliżu uczelni lub miejsca biznesowego. To gwarantuje, że nigdy nie będzie problemu ze znalezieniem lokatora.

Ogromnym plusem mieszkania jest garaż lub miejsce parkingowe. W dużych miastach często jest problem z pozostawieniem samochodu. Dlatego osoby zmotoryzowane najchętniej wynajmą mieszkanie, które pomoże się pozbyć tego problemu. Kolejna kwestia to stan całego osiedla. Zdecydowanie łatwiej będzie wynająć mieszkanie w nowym budownictwie, które oferuje szereg udogodnień. Natomiast zakup kawalerki w Łodzi w starej, zaniedbanej kamienicy może być nieopłacalny. W takim przypadku trudno będzie znaleźć lokatorów. Nie oznacza to jednak, że tylko mieszkania z rynku pierwotnego można przeznaczyć na wynajem.

Rynek wtórny również ma ogromny potencjał, ale trzeba odpowiednio dobrać nieruchomość. Wiele starych budynków jest remontowanych. Jeżeli widzimy, że blok w którym planujemy zakup przechodzi częste rewitalizacje, to możemy by pewni, że tak pozostanie. W starym, zadbanym bloku mieszkanie również można bardzo szybko wynająć. Warto też pamiętać, że w tym przypadku widok z okna będzie zdecydowanie lepszy. Dawniej stawiano budynki w znacznie większej odległości, a wokół nich pozostawiano duże obszary zieleni. Jednak dla pewności zarówno w przypadku rynku pierwotnego, jak i wtórego warto sprawdzić plany rozwoju okolicy.

Jakich kawalerek lepiej nie kupować?

Rynek mieszkaniowy kwitnie i zakup kawalerki w Łodzi pod wynajem bardzo się opłaca. Jednak nie każda nieruchomość przyniesie nam zyski. Lepiej zrezygnować z zakupu mieszkania w lokalizacji cieszącej się złą sławą. W każdym mieście jest taki rejon, w którym niewiele osób chce mieszkać. Jeżeli kupimy mieszkanie w takim miejscu, to trudno nam będzie znaleźć lokatora.

Z pewnym ryzykiem wiąże się też zakup kawalerki w Łodzi w złym stanie technicznym. Jednak w tym przypadku warto przeanalizować wszystkie kwestie. Remont takiego mieszkania może nas sporo kosztować, ale czasami się zwróci. Bardzo zniszczone nieruchomości często dostępne są w wyjątkowo niskich cenach lub znajdują się w świetnej lokalizacji. W takim przypadku ryzyko się opłaca.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy