Jak osuszać dom po zalaniu?

Jak osuszać dom po zalaniu?

Zastosowanie nawet najlepszych materiałów budowlanych i przestrzeganie wszystkich wytycznych projektowych oraz zasad montażu – nie gwarantuje całkowitego bezpieczeństwa nieruchomości. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie swojego mieszkania lub domu zarówno na wypadek pożaru, kradzieży jak i zalania. Jeśli już dojdzie do tego ostatniego – ubezpieczyciel pozwoli pokryć koszty takie jak ponowny zakup zalanych mebli i sprzętów czy osuszanie budynków.

Współczesne sposoby na osuszanie budynków

Istnieje wiele metod osuszania zamoczonych powierzchni i kluczowe jest oczywiście dostosowanie konkretnej techniki oraz urządzenia do stopnia zalania, rozległości osuszanej powierzchni czy warunków temperaturowych. Zupełnie inaczej osusza się strop w jednym pokoju po zalaniu przez sąsiada z wyższej kondygnacji, gdzie możliwe jest wstawienie osuszacza kondensacyjnego, a inaczej otwarte konstrukcje na świeżym powietrzu, gdzie konieczne jest sięgnięcie po osuszacz adsorpcyjne - działające niezależnie od panujących warunków pogodowych. Zanim więc zdecydujemy się na zamówienie konkretnego zestawu osuszaczy, warto sięgnąć po wcześniejszą konsultację i badanie na miejscu. Skorzystanie z pomocy fachowca pozwala uniknąć podstawowych błędów takich jak niedoszacowanie poziomu zawilgocenia danych przegród (strop, ściana, podłoga itp.) lub zbyt wczesne przystąpienie do osuszania. Oczywiście w najprostszych przypadkach jak podstawowe niewielkie zalania mieszkaniowe – bardzo często wystarczy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia i po kilku bardziej suchych dniach udaje się odparować większość wilgoci z każdej powierzchni.

Osuszenie domu – wersja podstawowa i zaawansowana

Woda potrafi przez wiele dni zbierać się w stropie lub ścianach i dopiero po kolejnych dniach wychodzi w postaci śladów na ścianie, pęcherzy, zacieków lub zagrzybienia w narożnikach. Przy nagłych awariach instalacji wodno-kanalizacyjnych także może dojść do bardzo szybkiego i dogłębnego spenetrowania wielu różnych przegród w domu przez wodę. Przywrócenie takiego zalanego domu i jego pełne osuszenie ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców, ponieważ pozwala im na szybszy powrót do swojego domu i eliminuje ryzyko wystawienia się na negatywne działanie pleśni i grzybów. Aby jednak szybko i skutecznie osuszyć dom po takim poważnym zalaniu lub powodzi, trzeba na pewno skorzystać z usług profesjonalnych firm oferujących osuszanie budynków Łódź i inne duże miasta mają w tej kwestii szeroka ofertę. Ich wyposażenie oraz wiedza sprawia, że są one w stanie przystąpić do osuszania jeszcze w tym samym dniu, w którym otrzymają zgłoszenie a wielkość budynku czy rozległość zalania nie odgrywa dla nich większej roli.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy