Jak przygotować do sprzedaży nieruchomość w Łodzi?

Jak przygotować do sprzedaży nieruchomość w Łodzi?

Wiele osób nie jest w stanie sprzedać domu czy mieszkania i to przez długie lata. Nic dziwnego, coraz częściej zamiast wybierać nieruchomość z rynku wtórnego, decydujemy się na budowanie domu od podstaw lub kupno od dewelopera. Co jednak zrobić kiedy chcemy sprzedać dom w Łodzi? Gdzie najlepiej to zrobić i jak się do tego zabrać? Przeczytaj nasz poradnik.

 

 

Jak sprzedać nieruchomość w Łodzi?

W Łodzi nie brak miejsc, gdzie można sprzedać nieruchomość. Najlepiej sprzedające się mieszkania są z dzielnic Śródmieście, Polesie, Łódź Górna, Karolew i Bałuty. Tak samo ważne jak pytaniem, gdzie sprzedać mieszkanie czy dom jest pytanie w jaki sposób to zrobić. Nieruchomości w Łodzi, zdjęcia czy przykłady opisów możesz podejrzeć na www.sprzedajemy.pl i zasugerować się nimi układając własny opis.

Aby sprzedać nieruchomość w Łodzi można poszukać pomocy w Łódzkim Centrum Nieruchomości oraz w serwisach z ogłoszeniami, które wystawiają oferty sprzedażowe domów, mieszkań, a dodatkowo jeszcze udzielają porad jak zgłosić daną ofertę i co jest do tego potrzebne.

Od czego zacząć przygotowywanie nieruchomości do sprzedaży?

Niezależnie od tego czy masz mieszkanie sprzed połowy wieku, czy dom wymagający remontu, musi w nim panować ład i porządek. Niektóre zdjęcia z portali ogłoszeniowych są zaprzeczeniem tego jak powinna wyglądać nieruchomość przygotowana do sprzedaży. Niezasłane łóżko, zabawki dziecka porozrzucane po całym domu i kuchenny zlew pełen niezmytych naczyń to pierwsze z powodów by potencjalny nabywca zrezygnował. Wiedz o tym, że atrakcyjne wnętrza to zawsze wnętrza wysprzątane.

Jakie nieruchomości sprzedają się najlepiej?

Może zabrzmi to nieco dziwnie, ale najlepiej sprzedają się te nieruchomości, które wyglądają bezosobowo czyli nie noszą śladów używalności. Aby tak było wystrój nie może mieć osobistych akcentów takich jak fotografie, pamiątki z podróży oraz elementów nacechowanych emocjonalnie. Przyszły właściciel oglądając mieszkanie czy dom będzie miał na pewno własną wizję zagospodarowania przestrzeni, a pamiątki mogą mu tylko w tym przeszkadzać.

Przestrzeń i zapach w nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Każde mieszkanie czy dom przeznaczone do sprzedaży prezentuje się najlepiej kiedy jest w nim mało mebli. Najlepiej wynieść ich część do piwnicy, zwłaszcza te, które blokują przejście lub dostęp do okien czy balkonu. Pomieszczenia w domu lub mieszkaniu absolutnie nie powinny sprawiać wrażenia ciasnych czy zagraconych. Jeśli nieruchomość składa się z małych pomieszczeń, najlepiej ściany pomalować na jasne kolory i pozostawić w nich jak najwięcej wolnej przestrzeni. W USA od dawna panuje moda na aranżacje wnętrz na potrzeby sprzedaży.

Pamiętaj, że zapach jest najsilniej odczuwany przez przyszłych nabywców, dlatego należy w nich wywołać jak najprzyjemniejsze odczucia. Bardzo często przyczyną niemiłych zapachów są dywany, dlatego przed wizytą potencjalnego kupującego warto oddać je do czyszczenia.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość jaką jest dom zadbaj także o wygląd podwórka i ogrodu. Niech nie będą one ponure. W tym celu przytnij drzewa i krzewy, usuń stare i martwe rośliny. Schowaj wszystkie sprzęty ogrodowe, ale też basen i zabawki dziecięce.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy