Jak urządzić łazienkę?

Jak urządzić łazienkę?

Łazienka to miejsce w mieszkaniu, z którego korzysta każdy domownik. Musi być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Oczywiście każdy, kto robi remont, skupia się przede wszystkim na tym, by była ładnie urządzona.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz – musi dać się łatwo utrzymać w czystości. Nic tak nie denerwuje przy sprzątaniu, jak trudno dostępne miejsca i mnóstwo zbędnych dodatków. Trzeba to wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli mamy bardzo małe pomieszczenie na łazienkę.

Co jest must have?

Nie będziemy tu pisać, że w łazience musi być sedes, umywalka i wanna albo prysznic. Takie rzeczy przyjmujemy jako pewnik, wymieńmy przedmioty, które są używane łazience, a dobrze dobrane mogą być częścią wystroju.

  • Mydelniczka lub dozownik na mydło – większość z nas kupuje mydło w dozowniku konkretnej firmy i ewentualnie uzupełnia. Jest jednak bardziej ekologiczne podejście – można kupić dozownik, który będziemy uzupełniać regularnie z dużego opakowania. Przy okazji taki dozownik będzie dużo ładniej wyglądał.
  • Kubek na szczoteczki do zębów – kubek na szczoteczki można kupić razem w komplecie z mydelniczką i pojemnikiem na mydło w płynie. Wygląda to bardzo estetycznie.
  • Uchwyt na papier toaletowy – walające się rolki papieru toaletowego to przekleństwo polskich łazienek. Rolka na zlewie, na podłodze, na szafce. Koniec z tym – nawet papier toaletowy musi mieć swoje miejsce.
  • Wieszaki – w małych łazienkach warto zainwestować w grzejnik, na którym będzie można rozwiesić ręczniki. W dużych można się pokusić o wieszak w formie drabiny, który dodatkowo stworzy saunowy klimat.
  • Kosz na śmieci – nie może go zabraknąć w tym pomieszczeniu. W łazience wystarczy mały kosz, który często można kupić w komplecie ze szczotką do WC i uchwytem na papier.
  • Dywaniki łazienkowe – miło jest, wychodząc z wanny, czy spod prysznica postawić stopę na czymś miłym. Dywaniki łazienkowe pełnią także funkcję antypoślizgową. Mamy do wyboru włochate, które łatwo wrzucić do pralki, gąbkowe i plastikowe, które można myć.

Nawet najprostszą i najmniejszą łazienkę można tanim kosztem wystylizować dzięki dodatkom takim jak dywaniki łazienkowe czy pojemnik na mydło.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy