Jak wybierać żyrandole do sypialni?

Jak wybierać żyrandole do sypialni?

Sypialnia jest miejscem, w którym mamy za zadanie stworzyć sobie warunki sprzyjającego relaksowi i wyciszeniu tuż przed snem. Niebagatelną rolę w tym przypadku odgrywa oświetlenie. Jak wybrać to, które spełni swoje role, a przy tym wpisze się w zastosowaną aranżację?

Żyrandole do sypialni – nie tylko funkcjonalne

Żyrandol to dość specyficzny typ oświetlenia. Kojarzy się z lampą o dużych rozmiarach, rozłożystą, masywną, o którą niekiedy zawadzamy głową, jeśli jest zbyt nisko powieszona lub w niewłaściwym miejscu. Żyrandole do sypialni świetnie nadają się na oświetlenie główne, ale i nie można im odebrać elegancji oraz estetyki. Choć na rynku znajdujemy te przypominające dawne, najbardziej okazałe, ociekające przepychem i komponujące się z wielkimi hallami, dziś nie jest problemem zakupić konstrukcję minimalistyczną i dostępną nawet dla malutkiej sypialni.

Rozmiar, który ma znaczenie

Z powyższym akapitem wiąże się fakt, że wybór oświetlenia do sypialni musi zdecydowanie uwzględniać jej metraż, a także kształt. Żyrandole do sypialni, które są duże, mają długie ramiona, a na końcu umieszczone spore klosze, w malutkich przestrzeniach przytłoczą, optycznie obniżą pomieszczenie, a o atmosferze sprzyjającej wyciszeniu, nie będzie nawet mowy.

Z kolei żyrandol zbyt skromny, niewielki, w sypialni wielkości co najmniej dużego salonu, zginie w gąszczu pozostałych elementów należących do wyposażenia, a przy tym nie oświetli dość dobrze sypialni za dnia.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów

Kupując żyrandole do sypialni należy zastanowić się nad ich rozmiarami. To oświetlenie główne, które za dnia pozwala uporać się ze sprzątaniem czy szukaniem odzieży w garderobie. Pod względem estetyki powinno jednak odpowiadać naszym gustom i już zastosowanej aranżacji we wnętrzu. Detale, kolory, spójny styl mają wpływ na to, jak czujemy się w danym pomieszczeniu.

Mając wybrany konkretny żyrandol do sypialni, trzeba również zastanowić się, gdzie zawiśnie. Jeśli sypialnia jest wymiarowa, symetryczna, w kształcie prostokąta lub kwadratu, zawieszenie w centralnym punkcie będzie dobrym rozwiązaniem. Przy większej liczbie oświetlenia lub niewymiarowych pomieszczeniach, żyrandol dobrze jest umieścić nad łóżkiem, zachowując podział na poszczególne strefy.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy