Jaką kosiarkę elektryczną wybrać?

Jaką kosiarkę elektryczną wybrać?
Kosiarki elektryczne to urządzenia, które ułatwiają pielęgnację przydomowego trawnika. Pozwalają na szybkie uporanie się z pracą i nie wymagają wkładania w nią zbyt wielkiego wysiłku. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając ten sprzęt do swojego domu? W naszym artykule znajdziesz garść przydatnych wskazówek.

Czy kosiarka elektryczna jest dla Ciebie?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosiarek. Nie bez przyczyny. Każda z nich jest dostosowana do innego rodzaju trawnika i sprawdza się w ściśle określonych warunkach. Zanim wybierzesz się na zakupy, przeanalizuj wygląd i stan swojego ogrodu, aby dobrze wybrać właściwy model tego urządzenia.

Kosiarki elektryczne przeznaczone są do małych i średnich ogrodów o prostych kształtach. Jeśli Twój trawnik jest większy niż 800 m2, znacznie lepszym wyborem będzie kosiarka spalinowa. Pamiętaj również o tym, że modele elektryczne nie sprawdzą się podczas pracy w bardzo wysokiej trawie.

Jaką kosiarkę elektryczną wybrać?

Ustaliłeś, że kosiarka elektryczna jest najlepszym wyborem do Twojego ogrodu? Przyszedł czas na znalezienie odpowiedniego typu urządzenia. Pamiętaj o tym, że przede wszystkim powinno być wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. W tym przypadku nie warto iść na kompromisy. Niewątpliwie najlepszym zakupem będą sprzęty znanych i cenionych producentów, które zagwarantują bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Zapoznaj się z parametrami urządzenia

Uważnie sprawdź parametry interesującego Cię sprzętu. Powinny być maksymalnie dopasowane do powierzchni i specyfiki terenu, jaki zamierzasz kosić.

Przede wszystkim zapoznaj się z mocą. To od niej zależy wydajność i skuteczność koszenia. Jeśli Twój trawnik jest niewielki, wystarczy Ci urządzenie o mocy 1200 W i szerokości koszenia 33-37 cm. Na większy teren warto przemyśleć zakup sprzętu w granicach 1500 W i szerokości koszenia 41 cm. Ponadto upewnij się, czy kosiarka została wyposażona w możliwość centralnej regulacji wysokości koszenia.

Zadbaj o swoją wygodę

Przyjrzyj się kołom kosiarki. Gdy są większe i są podwójnie łożyskowane, tym wygodniej będzie Ci popychać urządzenie. Zwróć także uwagę na ciężar kosiarki. Obudowy z tworzywa są lżejsze i odporne na korozję. Dobrym wyborem będą kosiarki z regulacją wysokości rękojeści, które pozwolą Ci ją dostosować do swojego wzrostu.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy