Jaką lodówkę do kuchni wybrać?

Jaką lodówkę do kuchni wybrać?

Szukając idealnego sprzętu do kuchni, zwracamy uwagę na kilka parametrów: jej wielkość, miejsce na przechowywanie żywności czy energooszczędność. Nie mniejsze znaczenie ma wygląd oraz design lodówki. Jak dopasować ją do aranżacji kuchni?

Rodzaje lodówek

Głównie wyróżniamy lodówki pod względem ich budowy i położenia półek, szuflad oraz strefy mrożącej. Drugim kryterium podziału jest kolor i design sprzętu. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od danej kuchni oraz preferencji użytkowników. Najpopularniejsze w tej chwili lodówki to modele czarne z chłodziarką na górze i zamrażarką na dole. Pozwalają na przechowywanie dużej ilości zarówno świeżych produktów, jak i mrożonek.

W przypadku dużych rodzin doskonale sprawdzi się model dwudrzwiowy Side by Side, w którym za jednymi drzwiami kryje się chłodziarka, a za drugimi zamrażarka. Nie każdy potrzebuje jednak dużej lodówki. Wtedy najlepszą opcją będzie średniej wielkości sprzęt z niewielkim zamrażalnikiem na górze i częścią chłodzącą z półkami poniżej.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również urządzenia do specjalnego zastosowania. Chodzi m.in. o wąską lodówkę do zabudowy, czy małe modele podblatowe. Dostępne są także lodówki wolnostojące, ale z możliwością obudowania ich szafką. Ciekawym dodatkiem są funkcje dodatkowe, takie jak specjalna chłodziarka na sok czy kostkarka do lodu. Szeroki wybór różnorodnych modeli pozwala dopasować lodówkę do potrzeb użytkowników.

Jaką lodówkę wybrać?

Oprócz parametrów użytkowych, takich jak wysokość i szerokość, zużycie energii elektrycznej czy poziom hałasu, jaki generuje lodówka, istotną kwestią jest jej wygląd i dopasowanie do aranżacji kuchni. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się urządzenia w kolorze szarym lub czarnym. Ten drugi znajdzie zastosowanie także w pomieszczeniu glamour czy industrialnym. W przypadku kuchni w stylu vintage ciekawym dodatkiem będą retro lodówki o zaokrąglonych kształtach. Klasyczne, białe modele to dobry wybór w tradycyjnie urządzonym pomieszczeniu z minimalistycznym i prostym wystrojem.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy