Jakie płytki wybrać do łazienki?

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Łazienka to bardzo charakterystyczne pomieszczenie, gdyż jej zastosowanie jest ograniczone do wąskiego zakresu konkretnych czynności, w głównej mierze związanych z higieną osobistą. Ma to związek także z dużym użyciem wody – prysznice, umywalki oraz wanny, czyli podstawowe elementy łazienkowego wyposażenia, są od niej uzależnione. Jak wiadomo, przekłada się to na zwiększoną obecność wilgoci w obszarze tego pomieszczenia, które ogranicza nieco zakres materiałów, które można użyć w jego wykończeniu.

W zdecydowanej większości przypadków, ściany oraz podłoga łazienki wyłożone są płytkami ceramicznymi. Te występują jednak w wielu wariantach, dlatego osoba niespecjalnie obeznana z tematem może mieć pewne trudności z dokonaniem wyboru.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płytek?

Standardowe płytki łazienkowe powinny być przede wszystkim dostosowane do warunków, w których będzie się je użytkować. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby były one dostatecznie trwałe pod względem mechanicznym – wcale nie jest trudno o przypadkowe uszkodzenie ceramiki, jeśli nie jest ona zaprojektowana z myślą o łazience.

Trzeba także uważać na to, aby rozróżnić ceramikę przeznaczoną na ścianę oraz płytki podłogowe, gdyż są to zupełnie inne produkty. Większe marki – płytki łazienkowe Opoczno, a także płytki łazienkowe Domino czy równie popularne płytki łazienkowe Paradyż, zazwyczaj posiadają w swojej ofercie i jedne i drugie.

Wybór płytek a kwestie estetyki

Oprócz praktycznych aspektów ceramiki łazienkowej, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej wygląd. To oczywiste, że każdy z nas woli przebywać w estetycznie wyglądającym pomieszczeniu, dlatego nie powinno się tej kwestii bagatelizować. Szeroki wybór kolorów i wariantów wzornictwa można odszukać w Internecie – sklep Twojelazienki.pl jest powszechnie uznawany za bardzo dobre źródło pomysłów i inspiracji.

Reasumując, styl płytek powinno dobrać się zgodnie z własnymi upodobaniami, dlatego zachęca się do eksperymentowania i poszukiwania najciekawszych opcji!

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy