Jakie pojemniki na odpady przydadzą się w naszym gospodarstwie domowym?

Jakie pojemniki na odpady przydadzą się w naszym gospodarstwie domowym?

Współczesne obostrzenia i nakazy dotyczące sortowania śmieci, mają bardzo ważny cel, którym przede wszystkim jest ochrona naszej planety przed nadmiernym zaśmiecaniem. Jako, że cel jest dość ważny i szczytny to warto uwzględnić konieczność sortowania śmieci także w swoim gospodarstwie domowym. Do tego konieczne jest posiadanie pojemników na odpady - które z nich sprawdzą się u Ciebie?

Sortowanie śmieci, o czym należy pamiętać?

Liderami europejskimi w sortowaniu śmieci są chociażby Niemcy, czy Szwedzi. Ich perfekcja w rozdzielaniu śmieci do poszczególnych pojemników jest na tak wysokim poziomie, że znaczną część odpadów można oddać recyklingowi, a zatem ponownie wykorzystać w produkcji.

To ważne, by mieć świadomość, że dbanie o ekologię rozpoczyna się właśnie w naszych domowych gospodarstwach. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią selekcję śmieci to trudno będzie ochronić planetę przed destrukcyjnie dużymi ilościami odpadów.

To dlatego istnieje podział na odpady zmieszane, tworzywo sztuczne, papier oraz szkło. Wyrzucając śmieci koniecznie zachowaj ten podział.

Kolory pojemników ułatwią sortowanie i zapamiętanie do których pojemników należy wyrzucać poszczególne rzeczy. Do pomocy możemy wykorzystać pojemniki na odpady pokazane na https://www.eco-market.pl/pojemniki-na-odpady:

  • tworzywo sztuczne to zawsze kolor żółty,
  • papier i kartony to kolor niebieski,
  • szkło to kolor zielony,
  • odpady bio - kolor brązowy.

Pojemniki ESE 240. Po za wspomnianymi kolorami znajdziemy również inne, np. czerwone, które służą na odpady metalowe fot. Eco-market.pl

Dobrze byłoby mieć w gospodarstwie domowym pojemniki w wyżej wymienionych kolorach lub standardowe worki, które są czytelnym sygnałem, gdzie wyrzucić określony odpad. Oferta pojemników jest dość spora, a w kolejnej części artykułu powiemy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę!

Jakie pojemniki na odpady wybrać?

Jeśli wybierasz się po pojemnik to pierwsze, na co powinieneś zwrócić uwagę to spełnienie norm europejskich. Pojemnik powinien spełniać normy bezpieczeństwa oraz posiadać certyfikat jakości zgodny z najostrzejszą światową normą RAL-GZ 951/1.

Standardowa pojemność pojemnika na odpady to 120 L. Taka wielkość zapewni odpowiednią powierzchnię do segregacji śmieci w cyklu 2 tygodniowego odbioru.

Oczywiście pojemniki wybieramy w określonych kolorach, ale nie to jest najważniejsze. Kluczową kwestią jest także ich fachowe i solidne wykonanie z materiałów najwyższej klasy. I tak, dobre pojemniki są ładowane od góry z możliwością podniesienia klapy z 3 stron. Pojemniki nowoczesne mają wzmocniony dół oraz boki, a na dole dołączone 2 kółka, wykonane tak, by podczas przewożenia pojemnika, hałas był zminimalizowany.

Niektóre z pojemników na odpady, szczególnie te na odpady bio, posiadają także perforację po bokach, dzięki której powietrze może swobodnie przepływać, a odpady w ten sposób nie gniją.

Każdy z nas ma dylemat, gdzie na działce zarezerwować miejsce dla pojemników na odpady. Niepotrzebnie obawiamy się, że pojemniki będą szpecić określoną strefę, zaburzając idealnie dopasowaną roślinność. Współczesne pojemniki charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, a po zabrudzeniu wystarczy je spłukać wodą pod ciśnieniem. Kolorowe pojemniki do segregacji, wykonane z materiału HDPE są też odporne na mróz, chemikalia czy promienie UV. Przez długi czas, będą prezentowały się, jak nowe.

Pamiętaj, dobierz wielkość pojemnika na odpady względem wielkości swojego gospodarstwa domowego. Jeśli standardowy pojemnik 120 l nie wystarcza, dobierz większy np. 700 l pojemnik. Ważne, by wszystkie śmieci miały swoje miejsce!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy