Karnisze - czym kierować się podczas ich zakupu

Karnisze - czym kierować się podczas ich zakupu

Karnisze to jeden z elementów wyposażenia niemal każdego domu. Jego wybór może wydawać się prosty. Jednak w rzeczywistości okazuje się nie lada wyzwaniem. Jak wśród dziesiątek modeli karniszy wybrać ten odpowiedni? Czym kierować się podczas zakupu?

Karnisze jako podstawowy element wystroju okien

Jeżeli zdecydujemy się na powieszenie w domu firanek lub zasłon, nie możemy zapomnieć również o zakupie karniszy. Dzięki nim możemy zagwarantować sobie dodatkowy element wystroju, który doda elegancji oraz podkreśli styl wnętrza. W asortymencie sklepów znajdziemy różne rodzaje karniszy. Różnią się one nie tylko kolorem i wzorem, ale również parametrami technicznymi oraz sposobem montażu. W zależności od potrzeb możemy również wybrać elementy pozwalające zawiesić firankę wraz z zasłoną lub tylko jeden materiał. Bez wątpienia powinniśmy zwracać uwagę również na detale, ponieważ niektóre z dostępnych modeli różnią się jedynie wykończeniem. Mimo to może to wpłynąć w znaczący sposób na efekt końcowy.

Jeżeli na początku nie mamy w planach zawieszenia firan czy zasłon, warto pomyśleć o przyszłości. Mogą one okazać się konieczne, kiedy zdecydujemy się na ograniczenie intensywności światła docierającego do pomieszczenia zasłonami zaciemniającymi lub po prostu będziemy chcieli zadbać o własną prywatność, ograniczając widoczność wnętrza domu dla osób z zewnątrz. Montując karnisze wcześniej, unikniemy dodatkowego wiercenia oraz sprzątania, a okno będzie gotowe do zawieszenia firan oraz zasłon.

Kolor i wzór karnisza

Kolor i wzór karnisza jest z pewnością najważniejszą kwestią dla każdego z nas. Odpowiednie dopasowanie tego elementu do wystroju wnętrza zapewni nam spójny wygląd. Karnisze karnix.pl gwarantują swoim klientom duży wybór produktów zarówno pod względem kolorów, jak i dostępnych wzorów. Zanim przejdziemy do zakupu konkretnego modelu, powinniśmy wiedzieć, w jakim pomieszczeniu zostanie on zamontowany oraz w jakim stylu zostanie ono wykończone. Dzięki temu uda nam się idealnie dopasować karnisz do wnętrza, w którym się znajdzie. Wśród dostępnych produktów znajdują się klasyczne i eleganckie karnisze pasujące niemal do każdego pokoju. Dodatkowo możemy zdecydować się na nowoczesne lub minimalistyczne rozwiązania, które sprawdzą się również przy aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim.

Bez wątpienia powinniśmy przejrzeć asortyment dostępny na karnix.pl również pod względem materiału, z jakiego został wykonany dany produkt. Wśród popularnych rozwiązań znajdziemy: drewniane, mosiężne, antracytowe lub karnisze chrom mat. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kolor. Karnix oferuje również duży wybór zakończeń karniszy, które mogą być minimalistyczne, rzeźbione, z kryształami czy też stworzone z oszlifowanego szkła. Jak wybrać odpowiednie? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Powinniśmy spojrzeć na pozostałe detale w pokoju i wybrać to, co stworzy spójną całość z pozostałymi elementami.

Karnisze a parametry techniczne

Karnisze różnią się sposobem montowania, obsługą, a także długością drążków. Na tej podstawie można wyróżnić kilka podstawowych rozwiązań. Pierwsze z nich to karnisze sufitowe PCV, które z powodzeniem zastąpią tradycyjne rozwiązanie w małych pomieszczeniach. Może okazać się, że odległość między oknem i sufitem uniemożliwia zamontowanie standardowego karnisza. Natomiast w przypadku szynowych nie będzie to problemem. Do wyboru mamy produkty jedno lub dwutorowe. Dzięki temu możemy zawiesić nie tylko firanę, ale również zasłonę, korzystając z jednego elementu. Kolejne rozwiązanie to karnisze szynowe łączące nowoczesność ze standardowym rozwiązaniem. Dzięki nim możemy połączyć górny system mocowania z szynami, które umożliwiają przesuwanie firanki bez obaw przed blokadą wynikającą z umiejscowienia wsporników.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na długość drążka. Aby dowiedzieć się, jaki będzie odpowiedni, należy zmierzyć szerokość okna, a następnie doliczyć do otrzymanego wyniku po około 10-15 cm z obu stron. Dzięki temu uzyskamy optymalną długość karnisza. Pamiętajmy, że decydując się na dłuższy drążek niż standardowe 2 metry, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w postaci wspornika. W ten sposób unikniemy przeciążenia i ugięcia się karnisza. Jeżeli zwrócimy uwagę podczas zakupu na: kolor i wzór, materiał, zakończenie, detale, długość drążka, dodatkowe wsporniki, sposób montażu, a także liczbę torów, wówczas możemy być pewni, że wybrany karnisz jest tym odpowiednim.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy