Kilka trików na urządzenie mieszkania o niewielkiej powierzchni

Kilka trików na urządzenie mieszkania o niewielkiej powierzchni
Małe mieszkania mogą być funkcjonalne! Wiele osób będących właścicielami mieszkań o niewielkiej powierzchni obawia się, czy uda im się je urządzić w taki sposób, aby nie wyglądało ono na ciasne i przytłoczone. To możliwe! Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na urządzenie małego mieszkania.

Kilka zasad projektowania małego mieszkania

Małe mieszkanie powinno być przede wszystkim jasne - na ścianach najlepiej sprawdzą się biele, beże, a nawet i szarości, podobnie jak na podłodze. Każde pomieszczenie w mieszkaniu powinno być ze sobą spójne, czyli utrzymane w podobnej kolorystyce po to, aby aranżacja wydawała się bardziej funkcjonalna.

 

W małych mieszkaniach najlepiej sprawdzi się styl skandynawski, retro, industrialny oraz hi-tech ponieważ królują w nich jasne kolory oraz meble o organicznych kształtach. Jeśli chcesz dodać mieszkaniu nieco ekstrawagancji wykorzystaj motywy występujące w stylu glamour lub eklektycznym, dla których jasne pomieszczenia będą świetną bazą do wyróżnienia się i przyciągnięcia wzroku.

 

Małe mieszkanie powinno być również uporządkowane, dlatego przy jego aranżacji warto zakupić ozdobne pudełka, w których będziemy przechowywać domowe drobiazgi.

Meble do małego mieszkania

Meble w małych mieszkaniach powinny być funkcjonalne - kanapa, czy pufa ze schowkiem oraz szafa z organizerami to meble wręcz stworzone do pomieszczeń o niewielkich rozmiarach. Dzięki nim zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, co ułatwia nam utrzymanie porządku. Na ścianie warto zawiesić duże lustro, lub zakupić szafę wykończoną lustrzaną taflą - takie dodatki optycznie powiększą przestrzeń, na czym szczególnie zależy właścicielom mieszkań o niewielkiej powierzchni. 

 

Wykorzystaj również pudełka na kółkach oraz wiklinowe kosze, w których możesz przechowywać odzież, a nawet i niewielkie sprzęty AGD.

Stoły rozkładane w małym mieszkaniu

W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni świetnym rozwiązaniem są stoły rozkładane - są one funkcjonalne, nie zajmują dużo miejsca oraz pasują do wielu stylów aranżacyjnych. Należy pamiętać, aby stoły rozkładane były dopasowane do charakteru wnętrza - dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na ich formę, kolorystykę blatu i nóg w momencie zakupu.

 

Stoły rozkładane w kształcie kwadratu polecane są, gdy masz dużo miejsca w kuchni lub jadalni, natomiast okrągłe, gdy każdy cm ma znaczenie i chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie. Dzięki stołom rozkładanym nie musisz martwić się o brak miejsca dla gości. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy