Kontenery na gruz – jak wywieźć odpady po remoncie? Podpowiadamy…

Kontenery na gruz – jak wywieźć odpady po remoncie? Podpowiadamy…

Masz problem co zrobić z gruzem po remoncie? To powszechny dylemat – odpady budowlane są grupą, której nie wolno mieszać z odpadami komunalnymi i podlegają one specjalnemu traktowaniu. Możemy sami zadbać o ich neutralizację, oddając np. do gminnego punktu zbiórki odpadów, jak również skorzystać z firmy, która wynajmuje kontenery na gruz i odbierze odpady.

Kontenery na gruz – jakiej pojemności potrzebujesz?

Jeśli to pierwszy raz, gdy potrzebujesz kontenery na odpady, wiedz, że podstawowym wskaźnikiem przy ich zamawianiu jest pojemność. Wynajem kontenera na gruz dla remontów w domach szeregowych czy mieszkaniach zwykle dotyczy tych standardowych pojemności – 7 lub 8 metrów sześciennych. To wysoki i pojemny kontener, który wszyscy możemy kojarzyć np. z parkingów pod blokami mieszkalnymi, gdy przeklinane były za zajmowanie cennych miejsc postojowych.

Warto pytać o indywidualne oferty u lokalnych firm branżowych (patrz www.lad.pl - kontenery na gruz) gdzie znajdziemy szczegółowy opis konkretnych pakietów i usług komunalnych, w tym odbiór i wywóz gruzu. Konsultanci najlepiej wiedzą jak dobrać wielkość kontenera na odpady do naszych indywidualnych potrzeb, więc na początek polecamy wam po prostu telefoniczny kontakt z taką firmą.

Fot. Lad.pl - wynajem kontenerów na gruz

Ile kosztuje kontener na gruz?

Wiele zależy od tego jakiej pojemności kontenery na gruz zostają zamówione, gdzie realizowana jest usługa, jaki jest czas podstawienia kontenera, a także czy składowane będą odpady segregowane czy też zmieszane. Warto w tym miejscu dodać, że również odpady po remoncie mogą podlegać recyklingowi, dlatego można je separować od mebli, elektroniki itp., wówczas za wywóz gruzu zapłacimy zdecydowanie mniej.

Kontenery na gruz o pojemności około 7 – 8 metrów sześciennych kosztują średnio w Polsce około 400 zł. Niestety, jeśli do jednego kontenera chcemy też wrzucić wspomniane wcześniej stare meble np. szafę lub panele podłogowe, a także sprzęt AGD, np. starą lodówkę, firma naliczy sobie dodatkowe koszty za segregację, a my za kontenery na odpady tej samej pojemności zapłacimy już około 700 zł.

Kontenery na gruz – jak zamówić kontener na odpady?

To całkiem proste i intuicyjne. Większość firm, np. kaliskie przedsiębiorstwo ŁAD (lad.kalisz.pl), posiadają swoją stronę online, tam znajdziemy dane kontaktowe. Musimy podać miejsce i dokładną datę podstawienia i odbioru kontenera. Trzeba zdecydować się na właściwą pojemność oraz zadbać o to, by czasowe ulokowanie kontenera na gruz w naszej okolicy było legalne i bezpieczne (np. skonsultować to ze spółdzielnią mieszkaniową). Możemy również zamówić dodatkowo płatne usługi, takiej jak wynajęcie ekipy do opróżnienia piwnicy, strychu czy garażu.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy