Kretołap - nowoczesny i skuteczny sposób na krety

Kretołap - nowoczesny i skuteczny sposób na krety

Krety od zawsze były wielką zmorą. Osoby, które posiadają swój ogródek, wiedzą jak ich obecność może uprzykrzyć życie. Niektórzy wykorzystują różne ręcznie robione urządzenia, aby pozbyć się tych szkodników. Jednak ciężko jest wskazać naprawdę skuteczne rozwiązanie. Firma Target wprowadziła na rynek nowoczesne rozwiązanie, które z pewnością pomoże poradzić sobie z tym problemem.

Co to jest Kretołap?

Kretołap to nowoczesne rozwiązanie, które proponuje firma Target. Jest to rodzaj pirotechnicznej pułapki, którą można bardzo szybko założyć. Wystarczy wstawienie pułapki do kretowiny i aktywowanie jej. W momencie, kiedy zbliży się do niej kret, pułapka automatycznie się uruchamia. 

Działanie Kretołapu

Kretołap działa w bardzo prosty sposób. Jest działanie jest przede wszystkim oparte na tym jak zachowuje się zwierzę. W pierwszej kolejności trzeba odsłonić dziurę w kretowisku, w następstwie tego z pewnością po kilkudziesięciu godzinach, kret powróci do odsłoniętej dziury, aby ją przysypać. Wtedy ziemia, która zostanie wypchnięta na powierzchnie, automatycznie uruchamia pułapkę. Cały proces kończy się wybuchem petardy, która zostaje umieszczone w tunelu. 

Warto zaznaczyć, że pułapkę można ustawić praktycznie w każdej porze roku. Nie ma to, żadnego wpływu na jej działanie, ponieważ kret nieustannie tworzy tunele i może uaktywnić pułapkę. 

Co warto wiedzieć o Kretołapie?

Wiele osób zainteresowanych Kretołapem ma wiele pytań i wątpliwości dotyczących jego działania. Przede wszystkim warto więc określić po ilu dniach od zastawienia pułapka może zadziałać. Krety zazwyczaj polują trzy razy dziennie, ale nigdy nie pokonują całej długości swojej sieci tuneli. Dlatego, dobrze jest pozostawić pułapkę na dwa lub trzy dni, a po tym czasie przenieść ją na inne kretowisko. 

Każdy zestaw zawiera jeden Kretołap, a także pięć petard i tester oraz dźwignie i szczegółową instrukcję obsługi. Kretołap z powodzeniem można wykorzystywać wiele razy, po wykorzystaniu można też dokupić nowe petardy. Specjaliści radzą, żeby dziura powstała, aby włożyć Kretołap nie była zbyt duża. Im jest ona mniejsza, tym urządzenie może działać bardziej skutecznie. Trzeba także uważać, aby jej nie rozdeptać, albo nie powiększyć przez przypadek. W takim wypadku siła wybuchu będzie dużo mniejsza. 

Krety - co powinniśmy o nich wiedzieć?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego w ogóle krety kopią tunele. Odpowiedź jest bardzo prosta. Żywią się one dżdżownicami, których nieustannie poszukuje w zwałach ziemi. Przeciętny kret zjada ich około 500 gram każdego dnia. Ponadto warto podkreślić, że kret kopie tunele, aby móc się łatwo przemieszczać.  

Na jednego kreta przypada mniej więcej 250 metrów  tuneli. Składają się one w dużą i poplątaną sieć. Montując Kretołap warto ominąć najnowsze kretowiny. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie tam kret dostarcza o wiele więcej ziemi. Nie należy też montować pułapki w kretowiskach, które znajdują się poza wyznaczoną sferą. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy