Kupujesz swój pierwszy materac? Poznaj kluczowe parametry i rodzaje materaców

Kupujesz swój pierwszy materac? Poznaj kluczowe parametry i rodzaje materaców
Kupno materaca wydaje się dość banalną sprawą. Idziemy do salonu, wybieramy materac, wracamy do domu i kładziemy się spać. Otóż wybór dobrego materaca powinien być dobrze przemyślany, ponieważ od materaca zależy jakość naszego snu.

Wiele osób zbyt mocno bagatelizuje to, na czym śpią, a ma to daleko idące konsekwencje. Bezsenność, bóle kręgosłupa, a także zaburzona koncentracja, mogą spowodować dużo groźnych sytuacji. Z tego powodu, zanim zdecydujemy się na zakup materaca, warto dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje, oraz poznać ich kluczowe parametry.

Kieszeniowy, piankowy, a może termoelastyczny- poznaj różne rodzaje materaców!

Dzisiejsza różnorodność materaców potrafi przyprawić o zawrót głowy. Zanim wybierzemy się do sklepu, warto poznać najważniejsze rodzaje materaców, które są obecnie najpopularniejsze:
materac bonelowy,
materac kieszeniowy,
materac piankowy,
materac kokosowy,
materac lateksowy,
materac z pianki termoelastycznej.

Materace sprężynowe (bonelowe, kieszeniowe) charakteryzują się tym, że ich wnętrze wypełniają sprężyny. W materacu bonelowym jest to siatka utkana ze sprężyn zwanych bonelami, a materac kieszeniowy składa się z materiałowych kieszeni, które zawierają poukładane sprężyny. Największą zaletą tych materacy jest duża elastyczność powierzchniowa, co oznacza, że ciężar rozkłada się na nich równomiernie.

Materac piankowy składa się z pianki poliuretanowej. Pianka ta posiada kilka rodzajów, dzięki czemu materace piankowe mogą różnić się od siebie elastycznością, czy gęstością.

Bardzo innowacyjnym rodzajem materaca jest ten wykonany z pianki termoelastycznej. Pianka ta zwana jest także pianką memory, ponieważ idealnie dostosowuje się do krzywizn osoby, która na niej leży. Z tego powodu materace termoelastyczne bardzo często wykorzystywane są jako materace rehabilitacyjne.

Firma Hilding produkuje wszystkie najpopularniejsze rodzaje materaców, a ich jakość i trwałość jest znakomita. Sprawdź punkty partenerskie w Twojej okolicy - materace w Łodzi.


Twardość i miękkość materaca, a zdrowy sen


Kluczowym parametrem w doborze idealnego materaca jest jego twardość. Wydawać mogłoby się, że jest to małoznaczący szczegół, jednakże spanie na zbyt miękkim, lub zbyt twardym materacu może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Zbyt miękki materac powoduje złe ułożenie kręgosłupa, które prowadzi do bólów pleców, a w najgorszym wypadku trwałego skrzywienia kręgosłupa. Za twardy materac spowoduje zbyt duży ucisk naczyń krwionośnych, co wywoła bezsenność.
Z tego powodu twardość materaca dzieli się na cztery kategorie:
• H1 – dla osób o wadze do 50 kg,
• H2 – dla osób o wadze od 50 do 70 kg
• H3 – dla osób o wadze od 70 do 100 kg
• H4 – dla osób o wadze powyżej 100 kg

Twój materac – Twój wybór!

Warto pamiętać, że podane kategorie, są jedynie podpowiedzią, jaka twardość materaca będzie dla nas odpowiednia. Oczywiście materac powinniśmy dobierać zwłaszcza pod kątem własnych preferencji, ponieważ to my będziemy na nim spać każdej nocy. Szukając idealnego pierwszego materaca, warto jest zainteresować się marką Hilding, która znana jest z jakości i trwałości.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy