Mechanizm do bramy - poznaj największe zalety automatyki bram

Mechanizm do bramy - poznaj największe zalety automatyki bram

Automatyczny mechanizm do bramy – zalety i korzyści montażu

Jeszcze parę lat temu automatyczny mechanizm do bramy był synonimem luksusu, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Czasy się zmieniły, a napęd do bramy dwuskrzydłowej, przesuwnej i garażowej staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Zastanawiasz się dlaczego warto postawić na automatyczne otwieranie i zamykanie? Zobacz, jakie zalety oferuje automatyka bram!

Dla kogo jest mechanizm do bramy?

Odpowiedzi na powyższe pytanie nie trzeba daleko szukać. Automat do bramy przesuwnej czy dwuskrzydłowej to idealna technologia dla każdego, kto ceni sobie wygodę. Komfortowa obsługa zdalna otwierania i zamykania bram zapewnia mnóstwo zalet, po które warto sięgnąć.
Czasy odblokowywania skobli i szukania kluczy do kłódek bezpowrotnie mijają. Nowoczesny mechanizm do bramy sprawia, że zarówno jadąc do pracy czy wracając do domu, można zaoszczędzić cenne sekundy. Koniec z siłowaniem się z bramami w deszczu i śniegu – pora przekonać się, że automatyka bram to najlepsza decyzja.

Jakie zalety oferuje automatyka bram?

W pełni zautomatyzowane napędy można dziś spotkać na wielu formach ogrodzenia. Ogromną popularnością cieszy się zarówno napęd do bramy przesuwnej, jak również napęd do bramy dwuskrzydłowej. Także automatyczna obsługa bram garażowych czy szlabanów parkingowych stale zyskuje uznanie wśród użytkowników.

Warto przyjrzeć się kilku kluczowym korzyściom, jakie można osiągnąć, wprowadzając automatyczne innowacje do swojego życia:

  • Komfort. Dzięki integracji czujnika w mechanizmie bramy z bezprzewodowym pilotem, obsługa urządzenia odbywa się w pełni zdalnie. Nie musisz wysiadać z samochodu, ani nawet używać siły. Wystarczy jeden klik, a siłowniki do bramy same wykonają za Ciebie robotę.

  • Bezpieczeństwo. Automat do bramy dwuskrzydłowej, przesuwnej czy garażowej możesz zaprogramować według swoich potrzeb. Czasówka w połączeniu z fotokomórkami zapewnią bezpieczne zamknięcie bramy po przejechaniu pojazdu. Dzięki temu nie musisz pamiętać o jej domykaniu, gdyż mechanizm zrobi to sam.

  • Wszechstronność. Jak już wspominaliśmy, automatyka bram dotyczy wielu różnych urządzeń. Napędów można używać zarówno w obrębie domów prywatnych, jak również na strzeżonych osiedlach i parkingach, a także w miejscu pracy. Co więcej, nowoczesny automat do bramy montować można nie tylko na nowoczesnych modelach ogrodzenia, ale również starszych typach.

Jeżeli zależy Ci na własnym komforcie i bezpieczeństwie, a do tego chcesz unowocześnić swoją posesję, postaw na innowacyjne rozwiązania. Otwieranie i zamykanie stanie się znacznie wygodniejsze, niezależnie od warunków pogodowych.

Czy silnik do bramy przesuwnej i dwuskrzydłowej działa bez prądu?

Pomimo wielu zalet, automatyka bram nadal ma wąskie grono przeciwników. Podnoszą oni zwykle argument o rzekomym blokowaniu się mechanizmu w przypadku braku zasilania. To z kolei ma uniemożliwiać wyjazd z posesji lub powrót do domu.

Tak było dawniej. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że mechanizm do bramy nie ma takich problemów. Producenci automatów montują bowiem specjalny akumulator, który przechowuje prąd na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej.

Podczas awarii sieci automatyka bram natychmiastowo przełącza się na zasilanie wewnętrzne, dzięki czemu napędy i siłowniki poprawnie wykonują swoją pracę. Nowoczesnym modelom automatów niestraszny nawet najgroźniejszy blackout. Szlaban parkingowy, brama wjazdowa czy wrota garażu nadal będą działać, zapewniając Ci najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Argumenty przeciwko automatyzacji są zatem kompletnie nie na miejscu. Nie zwlekaj i już teraz wybierz odpowiedni mechanizm do bramy dla swoich potrzeb.


 

 

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy