Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Zakup mieszkania to ważna decyzja nie tylko ze względu finansowego. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest następujące: mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego   

Jeżeli zdecydujemy się na zakup mieszkania „z pierwszej ręki” to duże możliwości aranżacyjne. To kupujący sam decyduje, jak urządzi swoje własne cztery katy. Możliwości aranżacyjne są praktycznie niczym nieograniczone. Takie rozwiązanie pozwala dostosować urządzanie czterech kątów do potrzeb ich użytkowników. Dodatkowo zyskujemy nowoczesne sąsiedztwo, gdyż nowe osiedla są budowane wśród innych nowych. Takie budynki cechuje najwyższy stopień estetyki. Nowoczesne budownictwo wiąże się także z niższymi kosztami utrzymania budynku. Ponadto mieszkania na takich osiedlach cechują się lepszą infrastrukturą. Mają windy, podziemne garaże, komórki lokatorskie, a nawet czasami taras na samym dachu. Dodatkowo nowe mieszkania mają takie pomieszczenia, jak spiżarnia czy garderoba. Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem mieszkania z rynku pierwotnego, a brakuje nam niezbędnej gotówki to pomocna może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości. Każde zobowiązanie zaciągajmy odpowiedzialnie!   

Zalety kupna mieszkania z rynku wtórnego    

Jeżeli zdecydujemy się na zakup mieszkania „z drugiej ręki” to zaoszczędzimy czas, gdyż kupujemy mieszkanie z gotowym rozwiązaniem, wykończone w akceptowanym przez nas standardzie.  Często mamy możliwość zakupu czterech katów w unikalnej lokalizacji, gdzie nowe budynki już nie powstają. Ponadto koszt zakupu takiego mieszkania jest niższy o około 10%. Zyskujemy także rozbudowaną infrastrukturę w okolicy, gdyż z pewnością zdążyły tam już powstać szkoły, place zabaw, sklepy. Jeżeli brakuje nam gotówki na zakup mieszkania z rynku wtórnego to z pomocą przychodzi szybka pożyczka.  

Trzeba także dodać, że mieszkania na rynku wtórnym cechuje duża dostępność. Od ręki możemy kupić dowolne mieszkanie bez względu na metraż czy standard. Po prostu jest w czym wybierać. Na pewno znajdziemy zarówno mieszkanie w centrum, jak na obrzeżach miasta. Ponadto zyskujemy lokal, do którego możemy się praktycznie już wprowadzić.     

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy