Mobilne klimatyzatory

Mobilne klimatyzatory

Klimatyzatory mobilne są szczególnie wśród technologii klimatycznych, ponieważ nie mają ustalonego miejsca w pomieszczeniu i mogą stosunkowo swobodnie poruszać się po pokoju.

Mobilna klimatyzacja: konstrukcja i instalacja

Mobilna klimatyzacja jest dość kompaktowa, chociaż zawiera wszystkie niezbędne systemy i mechanizmy do wysokiej jakości chłodzenia w pomieszczeniu. Wiele modeli takich klimatyzatorów działa również do ogrzewania. Jeśli chodzi o montaż klimatyzacji, to zewnętrznie monoblok przypomina mały grzejnik na kołach, z którego odchodzi falisty wąż powietrzny. Aby usunąć ogrzane powietrze, koniec węża jest wyprowadzany przez okno, drzwi lub otwór w ścianie. Średnia długość kanału wynosi około 2 metry, ale przy indywidualnym zamówieniu może być dłuższa, co daje większą swobodę poruszania się po pomieszczeniu. Warto jednak zauważyć, że wydłużenie kanału może znacznie zmniejszyć moc klimatyzatora. Zasada działania mobilnego klimatyzatora niewiele różni się od zasad działania monobloków okiennych. W urządzeniu znajdują się specjalne pojemniki do gromadzenia wilgoci. Zbierają kondensat, który w oknie monobloku jest zwykle odprowadzany na zewnątrz lub do kanalizacji. Aby kontrolować napełnianie pojemników wodą, zastosowano czujniki.

 Opcje montażu mobilnego klimatyzatora

Profesjonalna instalacja takiego urządzenia w rzeczywistości nie jest wymagana. Możesz go zainstalować samodzielnie, przygotowując otwór na wylot kanału węża na ulicę. Jeśli wyjście planowane jest przez okno, należy kupić i zainstalować specjalne zaślepki, które nie pozwolą ciepłemu powietrzu dostać się z ulicy do pokoju. Zimą mobilne klimatyzatory z funkcją grzania / zimowania mogą pracować jako nagrzewnice (w tym przypadku wąż kanału powietrznego jest zamknięty korkiem). Ponieważ taki klimatyzator jest całkowicie odizolowany od środowiska zewnętrznego, może ogrzewać pomieszczenie w dowolnej temperaturze na zewnątrz.

Zalety mobilnych klimatyzatorów

Mobilna klimatyzacja nie wymaga profesjonalnej instalacji, a jedyne trudności w instalacji takich urządzeń mogą wystąpić tylko wtedy, gdy zamierzasz wyprowadzić przewód powietrza na ulicę przez otwór w ścianie. Jest to wygodne w tym sensie, że nie wymaga trzymania uchylonego okna ani kupowania specjalnych zaślepek, ale takie wyjście nie zawsze jest możliwe. Klimatyzator można przesuwać po pokoju na długości węża, a

ruchomy pojemnik nie stanie się przeszkodą w przenoszeniu lub zmianie wnętrza pokoju. I choć długość kanału nie jest tak duża, nadal daje większą swobodę działania w porównaniu ze sprzętem stacjonarnym. W porównaniu do podzielonych systemów mobilne urządzenie wielofunkcyjne wymaga mniejszych kosztów instalacji i konserwacji. Na przykład nie ma zewnętrznych urządzeń, które wymagają regularnego czyszczenia i mycia, nie potrzebuje ochronnych krat i zadaszeń.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy