Na co zwrócić uwagę podczas urządzania domu?

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania domu?

Budujemy dom lub kupujemy mieszkanie w stanie developerskim, pozostaje jeszcze jego wykończenie które potrafi kosztować niekiedy drugie tyle co postawienie domu w stanie surowym, są rzeczy na których można oszczędzić, na niektórych nie warto i do tych należą podłogi.

Parkiet, dla niektórych relikt przeszłości ,dla innych szczyt dobrego gustu czy po prostu emanacja zamożności. Fakty są jednak takie że parkiety kładzione 40 lat temu nadal mają się dobrze podczas gdy podłoga z paneli może nie wytrzymać 10 lat.

Parkiet oczywiście jest znacznie droższym rozwiązaniem niż podłoga z paneli ale jeśli myślisz o tym aby twój dom się wyróżniał na tle innych w których masowo zakłada się panele, warto. Przewagą parkietu jest poza jego niebywałą trwałością także to że w odróżnieniu od paneli nie wydają tego okropnego dźwięku gdy chodzi się po nim w obuwiu a już w szczególności obuwiu na wysokim obcasie. Oczywiście jedni powiedzą że po parkiecie nie chodzi się w szpilkach i to jest fakt, niektóre rodzaje drewna tego nie lubią, ale fakty są też takie że podłoga z paneli sprawia wrażenie taniości, każda bez wyjątku gdy tylko przejdzie się po niej w butach, hałas jaki generuje jest okropny.

Parkiety jednak oprócz tego że są znacznie droższe niż panele wymagają także nieco więcej uwagi a także cyklicznej renowacji , oczywiście to wszystko zależy od sposobu użytkowania oraz rodzaju drewna, lakierów itp. nie mniej jednak raz na 10-15 lat wypada zlecić usługę tj cyklinowanie parkietu Warszawa jest pełna ofert tego typu, firm cyklinujących podłogi jest mnóstwo ale czy każda firma zajmująca się cyklinowaniem warta jest twojej uwagi ?

Nie powinieneś kierować się tylko ceną, to podstawowy warunek, powinieneś też zwracać uwagę na terminarz firmy która zajmuje się cyklinowaniem, jeśli firma jest w stanie zająć się cyklinowaniem twojej podłogi z tzw. “marszu” powinien to być dla ciebie sygnał alarmowy ponieważ dobre firmy specjalizujące się w cyklinowaniu parkietów mają kalendarze zapełnione na 1-2 lata w przód. Niech cię to jednak nie zniechęca ponieważ źle wykonana usługa cyklinowania podłogi może doprowadzić do nieodwracalnych zmian których efektem będzie wymiana parkietu lub brak możliwości kolejnego cyklinowania.

Niestety na rynku warszawskim jest mnóstwo firm które dopiero się uczą, lub robią byle jak bo rynek jest dobry, popyt jest wielokrotnie wyższy niż podaż tego typu usług dlatego niektórzy wychodzą z założenia że ilość jest ważniejsza niż jakość bo i tak klientów na cyklinowanie prędko nie zabraknie i niestety takie są smutne fakty, ty jednak masz szansę ustrzec się przed usługą o takich parametrach. Wydajesz na parkiet kilkadziesiąt tysięcy, do tego lakiery, układanie, to są ogromne koszty, czy naprawdę stać cię na ryzyko kosztem pozornych oszczędności 1-2 tysięcy zł ? Podobnie jest np. w branży informatycznej, szukasz firmy która zbuduje dla ciebie firmową stronę internetową która ma być wirtualnym biurem, czy zaryzykujesz czas i niemałe pieniądze na to aby tę usługę wykonano byle jak. Strona internetowa to miejsce które będą odwiedzali twoi klienci ona musi mieć odpowiednią jakość.

To naprawdę nie jest tak prozaiczna sprawa jak mogłoby ci się to wydawać, nie każdy potrafi dobrze zrobić cyklinowanie podłóg Warszawa to miasto w którym liczy się jakość, możesz wydać nieprawdopodobnie duże pieniądze na swoją podłogę, będzie wyglądać cudownie, ale wcześniej czy później przyjdzie czas jej cyklinowania, nie warto na tym oszczędzać, jeśli stać cię było na parkiet powinno cię być stać także na jego renowację.

Piękna podłoga wymaga od czasu do czasu cyklinowania, to nieodłączny element który musisz brać pod uwagę, po co się robi cyklinowanie parkietu ?

Cyklinowanie podłóg wykonuje się po to aby zniwelować różne niedoskonałości parkietu powstające w trakcie jego użytkowania, różne rysy, zagłębienia czy rozeschnięcie i ubytki lakieru, ubytki lakieru potrafią być dość niebezpieczne ponieważ wchodząca w drewno wilgoć czy wylana woda podniesie ci w tym miejscu parkiet gdy zimą włączysz centralne ogrzewanie. Dlatego cyklinując podłogę nie warto zapominać o tym aby zastosować najwyższej jakości twarde lakiery które dobrze zabezpieczą twój parkiet przed czynnikami zewnętrznymi. Cyklinowanie podłogi to jedno, jej lakierowanie jest jednak równie ważne jak sam proces cyklinowania, ponieważ niewłaściwie wykonane zemści się z nawiązką i wpędzi cię w kolejne wysokie koszty.

Jeśli stoisz przed problemem cyklinowania podłogi zwróć uwagę na to:

  • czy wykonawca ma długie terminy
  • czy wykonawca ma pracowników którzy posiadają duże doświadczenie w cyklinowaniu, niestety częstą praktyką jest uczenie się na parkiecie klienta
  • jaki lakier będzie stosowany, jego jakość powinna być jak najwyższa

Być może dla niektórych są to rzeczy oczywiste ale jest wiele osób które nia mają jakiejkolwiek orientacji w temacie i warto aby wiedziały na co zwracać uwagę ponieważ usługa zlecona niewłaściwej firmie może wygenerować znaczne koszty dodatkowe a najgorszym skutkiem działania takiej firmy może być całkowite zniszczenie podłogi wartej kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy zł jeśli parkiet jest z bardzo egzotycznego gatunku drewna.


 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy