Najlepsze kredyty hipoteczne - sposób na własne mieszkanie

Najlepsze kredyty hipoteczne - sposób na własne mieszkanie
Wiele młodych małżeństw nie wyobraża sobie wspólnego pomieszkiwania z teściami lub w małej kawalerce wynajmowanej w samym centrum miasta. Szukają wtedy kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania. Jak wybrac najlepszy kredyt na mieszkanie?

Coraz częściej, od razu po ślubie, młode pary decydują się na kupno mieszkania lub budowę domu. Wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami, na które z kolei nie każdego stać. Skąd zatem wziąć potrzebne środki. Dobrym rozwiązaniem są niewątpliwie najlepsze kredyty hipoteczne, które gwarantują finanse na całe przedsięwzięcie. Warto jednak wcześniej nieco rozejrzeć się na rynku i wybrać najlepszą ofertę. 

Dlaczego warto przyjrzeć się ofertom kredytów hipotecznych?

Dla większości bankowców tego rodzaju kredyt jest wyłącznie produktem, który muszą sprzedać. Obecnie coraz większą wagę przywiązuje się do potrzeb i wymagań klienta a doradcy finansowi robią wszystko, aby zatrzymać go w banku jak najdłużej. Wydawać by się zatem mogło, że najlepsze kredyty hipoteczne są udzielane na jasnych warunkach i sam kredytobiorca nie musi się o nic martwić. Istnieje jednak kilka parametrów, na które warto zwrócić wcześniej uwagę. Są one istotne jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa finansowego, dlatego nie powinno się ich ignorować.

Stała stopa oprocentowania przez cały okres kredytowania

Śmiało można stwierdzić, że jest to jeden z najważniejszych parametrów przy tego rodzaju kredytach. Dzięki stałej stopie oprocentowania klient ma pewność, ile rata będzie wynosiła za miesiąc oraz za 10 lat. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w Polsce harmonogram spłat zmienia się zazwyczaj co miesiąc, co może oznaczać mniejsze lub większe zawirowania jeśli chodzi o wysokość raty. Tutaj dowiesz się więcej o oprocentowaniu kredytów hipotecznych.

Najlepsze kredyty hipoteczne - tanio i dobrze

Oczywistym jest, że nikt nie chce przepłacać - również w przypadku kredytu. Aby wybrać ten najbardziej opłacalny, warto porównać kilka ofert oraz spotkać się z kilkoma doradcami. Istotny jest również fakt, iż na całkowity koszt zobowiązania składa się kilka czynników, w tym:

  • odsetki,
  • opłaty,
  • prowizje,
  • marże,
  • produkty dodatkowe (w tym ubezpieczenia).

Niejednokrotnie, czynniki te wzajemnie się wykluczają, np. niska marża może oznaczać wyższą prowizję itp. Wpływ na koszt kredytu ma również rodzaj raty. Mniejsze koszty odsetkowe wiążą się z ratami malejącymi, jednak przy ratach równych wzrasta zdolność kredytowa. Najlepsze kredyty hipoteczne to takie, które łączą w sobie poszczególne elementy dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

W przypadku tego rodzaju finansowania warto także pamiętać, że tańszy kredyt hipoteczny można uzyskać dzięki wysokiej zdolności kredytowej lub z pomocą wkładu własnego. 

Źródło: http://hipotekaodpodstaw.pl/

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy