Nowoczesne źródła światła w domu – co zamiast klasycznych żarówek?

Nowoczesne źródła światła w domu – co zamiast klasycznych żarówek?

Klasyczne żarówki odeszły w niepamięć ze względu na liczne wady. Przede wszystkim pobierały dużo energii, nagrzewały się bardzo szybko, a intensywne światło negatywnie wpływało na narząd wzroku. Żyrandole nowoczesne doskonale prezentują się w połączeniu ze świetlówkami, diodami LED albo halogenami. Co wybrać?

Jakie istnieją alternatywy żarówek?

Żarówki LED to zdecydowanie jedno z rozwiązań, które zasługuje na szczególną uwagę. Kiedy wziąć pod uwagę ich wygląd, nie różnią się znacznie od klasycznych modeli czy halogenów. LED-Y zostają wzbogacone o specjalne gwinty, dzięki czemu można je zastosować w każdej oprawie. Dochodzi do tego również energooszczędność, czyli element niezwykle istotny dla każdego użytkownika. Dodatkowo można wybierać wśród wielu dostępnych kształtów. Począwszy od klasycznych, przez kulkowe, a kończąc na modelach świecowych. Żyrandole nowoczesne prezentują się najkorzystniej, kiedy mają odpowiednią moc (jest podawana w W). Nie mniejsze znaczenie odgrywa wartość strumienia świetlnego (do określenia służą lumeny). Chodzi o ilość światła, która zostaje wyemitowana. Im więcej lumenów, tym więcej światła otrzymujemy z konkretnego modelu.

 

Świetlówki kompaktowe oraz halogeny

 

Zamiast klasycznych żarówek można zdecydować się także na świetlówki kompaktowe. Dostępne są w przeróżnych kształtach i to właśnie ta cecha przemawia do większości użytkowników. Kiedy dodać do tego atrakcyjną cenę  oraz długi czas użytkowania, doskonale zdajesz sobie sprawę, dlaczego ten model jest powszechnie wybierany. Dostępne są bańki, kule, świeczki, odwrócone piramidy, spirale i wiele innych. Żyrandole nowoczesne, jak i inne modele lamp różnią się między sobą kształtem, kolorem i formą, przy pomocy świetlówek łatwo uzyskać optymalny efekt. 

Warto też wspomnieć o halogenach. Dostępne są jednakowo modele wysokonapięciowe oraz niskonapięciowe. W trakcie wybierania odpowiedniej żarówki warto zwrócić uwagę, czy została wzbogacona o specjalną powłokę, dzięki której promieniowanie UV zostaje znacznie ograniczone. To doskonały wybór, kiedy chodzi o żyrandole nowoczesne, ale jednocześnie sprawdza się w przypadku oświetlenia punktowego oraz miejscowego. Na uwagę zasługuje intensywne światło, które ułatwia koncentrację, ale dostępne są także modele, które warto zastosować w sypialni, gdyż mniejsze natężenie światła umożliwia relaks i odpoczynek w godzinach wieczornych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy