Nożyce do żywopłotu – rodzaje, zastosowanie nożyc.

Nożyce do żywopłotu – rodzaje, zastosowanie nożyc.

Odpowiednia pielęgnacja żywopłotu pozwoli uzyskać pożądany kształt, a także korzystnie wpłynie na rozrost tego zielonego ogrodzenia. Do równomiernego przycinania gałązek przydadzą się profesjonalne nożyce do żywopłotu, które współcześnie dostępne są w różnorodnych, ergonomicznych formach. Jakie narzędzia wybrać, by uzyskać najlepszy efekt?

Manualne nożyce do żywopłotu

Wybór narzędzi warto uzależnić od rodzaju żywopłotu, jego wysokości, osobistych upodobań oraz gatunku krzewów. Jednymi z najpopularniejszych roślin stosowanych do obsadzenia ogrodu okazują się liściasty ligustr pospolity, zimozielony bukszpan oraz iglasta tuja. Do przycinania ich drobnych gałązek sprawdzą się klasyczne nożyce ręczne, zasilane jedynie siłą mięśni użytkownika. Umożliwią podcinanie w szczególności niewielkich, odstających gałązek w bardzo krótkim czasie, a ich największym walorem jest niski koszt eksploatacji.

Manualne nożyce do żywopłotu nie wymagają zasilania energią czy paliwem, jednakże ich zastosowanie wiąże się z większym nakładem pracy. Ich największym walorem jest niski koszt eksploatacji, ale strzyżenie taką metodą trwa dłużej, a cały proces może okazać się niezwykle męczący, jeśli rośliny rozrastają się na większym obszarze. W takim przypadku warto zainwestować w narzędzia mechaniczne, takie jak:

  • elektryczne nożyce do żywopłotu
  • nożyce akumulatorowe
  • spalinowe nożyce do przycinania roślin

Precyzyjne cięcie dzięki elektrycznym nożycom

Gładkie i równe strzyżenie ułatwią elektryczne nożyce do żywopłotu. Te przeznaczone do amatorskiego użytku są stosunkowo lekkie i poręczne, a ich użytkowanie bardzo intuicyjne. Pomogą w formowaniu bujnego, zielonego parkanu, ale także usprawnią podcinanie wolno stojących drzewek i krzewów.

Mechanizm działania nie jest skomplikowany – większość dostępnych na rynku modeli posiada komfortową rączkę wyposażoną w przycisk uruchamiający narzędzie. Dobre nożyce elektryczne do żywopłotu powinny posiadać długie prowadnice z solidnie zamocowanymi ostrzami, które ułatwią dotarcie do najdalej usytuowanych gałązek.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem okazują się nożyce do żywopłotu akumulatorowe, pozwalające na swobodne przenoszenie bez konieczności stałego podpięcia urządzenia do źródła prądu.

Wydajność i wygoda – nożyce do żywopłotu spalinowe

Dzięki dużej rezerwie czasu pracy, nożyce spalinowe sprawdzą się w szczególności na rozległych terenach, takich jak parki czy duże ogrody. Ich silniki mają większą moc, co ułatwia podcinanie nawet twardych, zdrewniałych gałęzi bez konieczności wspomagania się sekatorem czy piłą. Te najbardziej nowoczesne posiadają innowacyjny układ rozruchu, który umożliwia łatwe uruchomienie sprzętu.

Czym się kierować przy wyborze ogrodowych narzędzi?

Planując zakup odpowiedniego sprzętu ogrodniczego, warto postawić na wysoką jakość, która gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Dobre nożyce do żywopłotu powinny posiadać szereg zabezpieczeń, takich jak hamulec w przypadku tych elektrycznych czy zabezpieczające zatrzaski przy ręcznych. Nie bez znaczenia jest też wysokość napięcia, jakiego narzędzie potrzebuje do pracy – zawsze sprawdzajmy, czy jest zgodne z obowiązującymi normami.

Poradę dostarczył serwis Tooles.pl - sklep z profesjonalnymi narzędziami dla domu i ogrodu.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy