Oleje do pilarek – biodegradowalne produkty z korzyścią dla Twojej piły!

Oleje do pilarek – biodegradowalne produkty z korzyścią dla Twojej piły!

Oleje ekologiczne do pilarek stały się mocnym produktem na rynku olejów i smarów do maszyn leśnych. Z pozycji bio innowacji weszły w fazę cenionych i świadomie wybieranych produktów przez użytkowników pił łańcuchowych. Argument biodegradacji nie jest już jedynym podnoszonym przez ekspertów. Oleje do pilarek na bazie olejów roślinnych mają do zaoferowania o wiele więcej…

Oleje do pilarek o optymalnej lepkości

Jak podaje strona firmowa Vegatol.com, jednym z najważniejszych wskaźników opisujących efektywność, jaką cechują się oleje biodegradowalne do pilarek, jest wskaźnik lepkości. Jak się okazuje, dopracowana w ostatnich latach formuła olejów na bazie roślinnej może zagwarantować konkurencyjne, a nawet lepsze warunki eksploatacyjne do olejów mineralnych. Optymalna lepkość niesie za sobą szereg zalet, które użytkownicy pił łańcuchowych powinni brać pod uwagę rozpatrując produkty smarne dla bieżących zastosowań (na równi z ceną).

Producent olejów biodegradowalnych z mocnym naciskiem podkreśla rolę lepkości smaru w kontekście oszczędności, ekologii i eksploatacji pił. Dobre przyleganie oleju do łańcucha powoduje lepszą ochronę ogniw przed siłami tarcia – w efekcie ogniwa są dobrze chronione przez przegrzaniem i zerwaniem, a samo narzędzie działa dłużej i bezawaryjnie nawet w skrajnych warunkach. Dobrej klasy oleje do pilarek (więcej na Vegatol.com) pracują w szerokim spektrum temperatur przy zachowaniu optymalnych wskaźników lepkości oleju.

Fot. Olej do pilarki firmy Vegatol

Oleje do pilarek – dlaczego optymalne parametry to oszczędność dla kieszeni drwala?

Oleje biodegradowalne do pilarek miały przede wszystkim załatwić palący temat ekologiczny – ograniczyć niszczący wpływ rozlewania kropel oleju do pilarki na ściółkę leśną. Oczywiście zastosowanie oleju roślinnego, który niemal w całości ulega biodegradacji w około miesiąc jest krokiem milowym w tym zakresie. Jak jednak słusznie podkreśla producent olejów do pilarek Vegatol, można zrobić coś więcej – ograniczyć nie tylko efekt wycieku oleju, ale także jego intensywność.

Poprawiając wskaźniki lepkości oleje do pilarek nie tylko lepiej chronią prowadnicę i łańcuch, ale także doskonale doń przylegają. Wówczas podczas pracy piły łańcuchowej krople oleju odrywają się od narzędzia ze zdecydowanie mniejszą intensywnością. W efekcie zbiornik oleju trzeba uzupełniać rzadziej, co prowadzi do bardziej ekologicznej pracy oraz do oszczędności dla samego użytkownika piły łańcuchowej.

Dobre oleje do pilarek = wszechstronna, dopracowana formuła

Co ważne, lepkość to nie jedyny wskaźnik jakim może pochwalić się topowy produkt na rynku. Oleje do pilarek, które warto dozować w swoich urządzeniach powinny mieć w sobie także tzw. uszlachetniacze. Dodatki te są niezwykle ważne dla wydłużenia żywotności piły łańcuchowej, gdyż ograniczają korozję i działają przeciwutleniająco. W połączeniu z optymalnym wskaźnikiem lepkości, ekologiczną formułą oraz wszechstronnym zastosowaniem, gwarantują solidne oleje biodegradowalne do pilarek, po które warto sięgać podczas zakupów eksploatacyjnych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy