Płoty ogrodowe: zakupowe ABC – co warto wiedzieć?

Płoty ogrodowe: zakupowe ABC – co warto wiedzieć?

Szykujesz się do zakupu ogrodzenia? To doskonały moment, by uzupełnić informacje o tym, czym są płoty ogrodowe drewniane, co oferują oraz jak właściwie zabrać się za ich zakup. We współpracy z cenionym polskim producentem małej architektury (produktyogrodowe.pl) przygotowaliśmy garść informacji, które pomogą Ci w wybrać estetyczny i funkcjonalny płot z paneli drewnianych – zapraszamy!

Czy płoty ogrodowe mają zasłaniać całość posesji? Czy wolisz duże przestrzenie?

Już na wstępie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie – czy płoty drewniane mają być całkowitą osłoną wnętrza działki? Taki wariant, czyli całkowicie nietransparentne ogrodzenia, to np. płoty panelowe drewniane, czyli przęsła wykonane ze szczelnie połączonych ze sobą sztachet. To solidny płot z paneli drewnianych, który uchroni nas przed osobami trzecimi oraz skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Jednakże wysokie i zwarte płoty ogrodowe wpływają optycznie na zmniejszenie działki, tworzy się efekt fortu, co nie każdemu odpowiada, zwłaszcza, jeśli mamy malownicze otoczenie domu.

Drugim wariantem jest nieco bardziej otwarty na sąsiedztwo, ale za to dający mniej intymności płot ażurowy drewniany. Część ogrodzenia, zwykle górna, zrobiona jest z częściowo transparentnej kratownicy, przez co płot jest bardziej urozmaicony i otwarty na świat zewnętrzny. Takie ogrodzenia lepiej sprawdzają się w mniej ruchliwych okolicach i na spokojnych osiedlach mieszkalnych. Zarówno płoty panelowe drewniane jak i płoty ogrodowe z kratką ażurową znajdziecie w sklepie z drewnianą architektruą ogrodową - www.produktyogrodowe.pl. Warto zaglądać, bo często pojawiają się sezonowe obniżki cenowe.

Dekoracyjne płoty ogrodowe – jaka moda?

Warto sięgać po ogrodzenia modne, które oprócz walorów funkcjonalnych są w stanie podnieść także wartość dekoracyjną naszego ogrodu. Co znajdziemy w katalogach? Szalenie modne są płoty ogrodowe drewniane z równolegle ułożonych, artystycznie frezowanych sztachet. To minimalistyczne modele, które doskonale korespondują z elewacją budynku, tarasami oraz zielenią aranżowanymi w stylu modern lub skandynawskim. Na produktyogrodowe.pl znajdziecie świetny model takiego ogrodzenia z modrzewiu – bardzo elegancki i szalenie mocny płot drewniany.

Fot. Drewniany płot modrzewiowy

Płoty ogrodowe: gdzie kupić, jak zamontować?

Wiemy już co jest modne oraz jaka koncepcja ogrodzenia nas interesuje. Czas na zakupy. Typowe, katalogowe modele ogrodzenia z drewna znajdziecie w marketach budowlanych i okolicznych hurtowniach ogrodniczych, ale… to zwykle bardzo oklepane wyroby, niskogatunkowe i mało atrakcyjne. Polecamy wam zakupy online, bo tamtejsze katalogi są zdecydowanie bogatsze i bardziej oryginalne, a ceny bywają konkurencyjne, a momentami nawet niższe. Ploty ogrodowe możemy zamawiać bezpośrednio u producentów, to zazwyczaj wyroby na zamówienie do samodzielnego montażu (szczegóły na produktyogrodowe.pl).

Fot. Drewniany płot ogrodowy siatkowy (ProduktyOgrodowe.pl)

Montaż płotów ogrodowych jest dość intuicyjny, wystarczy zestaw podstawowych narzędzi, kilka par rąk do pomocy i manual, który dostarczony powinien zostać przez producenta. Płoty ogrodowe (przęsła) wkopuje się bezpośrednio do ziemi lub na kotwach, mogą być też montowane na specjalnej podmurówce.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy