Płytki z cegły rozbiórkowej w nowoczesnym wnętrzu

Płytki z cegły rozbiórkowej w nowoczesnym wnętrzu

Czy zauważyliście, że coraz więcej osób przywiązuje wagę do aranżacji czy też wystroju wnętrza? Decydujemy się na estetykę, w której – krótko mówiąc – czujemy się dobrze i swobodnie. Do swoich mieszkań i domów częściej wprowadzamy produkty, które odwołują się do przeszłości lub kojarzą się z naturą czy sielskim życiem na wsi. Idealnym przykładem są wymienione w tytule płytki z cegły rozbiórkowej. Co trzeba o nich wiedzieć?

Cięta cegła rozbiórkowa czy jej imitacja?

Pośród wielu propozycji bazujących na motywie ceglanym, płytki z cegły rozbiórkowej zasługują na szczególną uwagę. Przeglądając oferty sklepów, z pewnością natkniesz się takie cegiełki, które (uwaga) nie będą mieć nic wspólnego z prawdziwą cegłą… Będą one mniej lub bardziej przypominać starą cegłę – producenci pracują tu na wielu polach, aby zachęcić klientów do ich zakupu. Oferują produkty cegłopodobne w rozmaitych kolorach, a nierzadko z gotową już fugą. Dodatkowym aspektem zachęcającym jest także niska cena. Nie zawsze to wystarcza – a już na pewno nie przekonuje tych klientów, którym zależy na oryginalnej aranżacji pomieszczenia. To od Ciebie zależy, czy zgodzisz się na imitację cegły we wnętrzu, czy postawisz na materiał w 100% naturalny – płytki ze starej cegły.

Płytki z cegły rozbiórkowej – z jakimi materiałami je zestawiać?

Białe lub szare ściany i cegła rozbiórkowa – to wystarczy, aby stworzyć klimatyczny wystrój w pomieszczeniu. Istnieją jednak materiały, które w zestawieniu z cegła dekoracyjną prezentują się mistrzowsko.

Jednym z nich jest drewno, które wcale nie musi znajdować się tylko na podłodze. Co Ty na to, aby przenieść je na ściany, lecz w tym wypadku w formie (będących od dłuższego czasu na topie) pionowanych lameli? Liczne inspiracje wnętrzarskie z udziałem obu tych surowców pokazują, że to dobry pomysł. Rozważ go!

Kolejna propozycja – równie oryginalna – połączenie płytek ceglanych z betonem. Oba materiały łączy surowość, nowoczesność, aż w końcu prostota, które w kontekście wciąż modnego stylu industrialnego czy loftowego nie pozostaje bez znaczenia. Co sądzisz o tym pomyśle?

Akcesoria do płytek z prawdziwej cegły – jakie są potrzebne i gdzie je kupić?

Niezależnie od tego, czy podejmiesz się montażu płytek ceglanych, czy zlecisz tę pracę fachowcowi, wiedz, że niezbędne jest wyposażenie się w dobrą chemię montażową. Najprościej, jeżeli kupisz wszystkie potrzebne produkty razem z cegiełkami. Sklep, w którym dokonujesz zakupów, powinien zaoferować Ci odpowiedni: grunt, klej, fugę do cegły oraz impregnat.

Oczekujesz polecenia takiego miejsca w sieci – sklepu, w którym kupisz zarówno płytki z cegły, jak i środki do montażu, a ponadto spotkasz się z fachową pomocą ze strony specjalistów? Zajrzyj do sklepu internetowego polskiego producenta: e-Cegła.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy