Pomidory to samo zdrowie ‒ zobacz, jak je pielęgnować w ogrodzie

Pomidory to samo zdrowie ‒ zobacz, jak je pielęgnować w ogrodzie

Pomidory mają mało kalorii i cenne witaminy. Możesz się cieszyć ich smakiem zawsze, kiedy masz na to ochotę. Z łatwością możesz je uprawiać w ogrodzie pod folią.

Jeśli chcesz rozkoszować się pysznymi i świeżymi pomidorami, najlepszym pomysłem będzie szklarnia ogrodowa albo uprawa pomidorów pod folią. Oba rozwiązania mają mnóstwo zalet, ale tunel z folią jest dobrym wyjściem zwłaszcza dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużą przestrzenią w ogrodzie. Przy odpowiednim świetle, nawodnieniu i odżywieniu pomidory będą się wspaniale rozwijać pod folią i szybciej dojrzeją. Z ich uprawą wiąże się co prawda kilka trudności, ale z łatwością je ominiesz, stosując kilka wskazówek.

Uprawa pomidorów pod folią ‒ wskazówki

Skuteczna uprawa pomidorów pod folią wiąże się z kilkoma prostymi zadaniami. Przede wszystkim, należy przygotować naszym roślinom solidną podstawę, dzięki której będą mogły piąć się do góry, nie złamią się i nie opadną na ziemię. Wystarczy, że tuż obok łodygi (uważając, żeby nie uszkodzić korzeni) wbijesz palik albo drabinkę. Do drewnianych patyków należy przywiązać rośliny za pomocą żyłki tak, żeby nie uginały się pod ciężarem owoców.

Jeśli zależy ci na dużych, dorodnych pomidorach, pamiętaj o podcinaniu pędów bocznych. Uprawa pomidorów pod folią wymaga tego szczególnie, ponieważ rozrastające się pędy zacieniają owoce, sprawiając, że zbiory mogą być mniej obfite. Usuwanie bocznych narośli to nic trudnego. Wystarczy chwycić młode pędy, które pojawiają się między owocująca gałązką a główną łodygą, zgiąć je i mocno pociągnąć do dołu. Pamiętaj, żeby usunąć niepotrzebne pędy w całości i nie zostawiać "kikutów", które będą obumierać.

Szklarnia ogrodowa wydaje się rozwiązaniem lepszym niż uprawa pomidorów pod folią w zakresie nawadniania. Może się bowiem zdarzyć, że rośliny będą potrzebowały codziennej, sporej dawki wody, zwłaszcza w okresie wysokich temperatur latem. W szklarni można zamontować system nawadniający i zraszający, natomiast uprawa pomidorów pod folią wiąże się z koniecznością ich ręcznego podlewania

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy