Projekt i adaptacja w biurze projektowym – optymalne rozwiązanie, które wybierają Polacy

Projekt i adaptacja w biurze projektowym – optymalne rozwiązanie, które wybierają Polacy

Chcąc spełnić swoje marzenie o własnym domu, Polacy coraz chętniej sięgają po rozwiązanie w postaci adaptacji projektu przygotowanego przez biuro projektowe. Jakie zalety ma ta metoda?

Katalogi z wizualizacjami gotowych projektów domów pozwalają łatwo odnaleźć taką wizję naszego przyszłego domostwa, która najbardziej trafia w nasze gusta. Sprawdźmy, jakie są inne korzyści płynące z korzystania z adaptacji propozycji przygotowanych przez specjalistów.

Korzystna cena

Jedną z najważniejszych zalet korzystania z propozycji przygotowanych przez biuro projektowe jest cena. Typowe koszty projektów dostępnych na stronach takich jak www.domoweklimaty.pl wahają się w przedziale cenowym od 2500 zł do 4000 zł. Ceny indywidualnych projektów wyliczane są na podstawie metrażu domu – za każdy metr kwadratowy musimy zapłacić zazwyczaj 50–200 zł, co przy większych inwestycjach znacznie winduje koszty w górę. Warto mieć na uwadze, że cena gotowego planu nie jest sztywno ustalona, gdyż może się zmienić w zależności od zakresu adaptacji wymuszonej przez specyfikę danej działki czy też własnych uwag klienta.

Adaptacja w tydzień

Decydując się na adaptację gotowego projektu, oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas. Wynika to z tego, iż opracowanie od podstaw projektu indywidualnego jest procesem czasochłonnym, wymagającym wielu poprawek oraz regularnych konsultacji z klientem. Zanim zatem projekt zostanie ukończony, mogą minąć całe miesiące. Jeśli natomiast zdecydujemy się na skorzystanie z gotowego konceptu, możemy spodziewać się ukończenia planu jego adaptacji w ciągu zaledwie kilku dni (najczęściej nie trwa to dłużej niż tydzień).

Piętrowy czy z poddaszem?

Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym – jak wybrać projekt domu dla czteroosobowej rodziny? Przeglądając katalogi projektów domów, stajemy nierzadko przed podobnymi dylematami. Zakładając, że rozmiar naszej działki pozwala na bezproblemowe zbudowanie każdego z tych wariantów, warto wziąć pod uwagę, kto będzie w nim mieszkał. Jeżeli w naszej rodzinie są osoby wymagające opieki i nadzoru (np. małe dzieci lub osoby starsze), lepszym rozwiązaniem będzie pozbawiony schodów dom parterowy. Z kolei w przypadku większej samodzielności wszystkich członków rodziny świetną opcją jest popularny dom z poddaszem użytkowym, który pozwala domownikom na wydzielenie własnych, osobistych przestrzeni.

 

Korzystając z adaptacji gotowych projektów, zyskujemy nie tylko czas, ale także pieniądz. Nic zatem dziwnego, że to rozwiązanie jest tak popularne wśród naszych rodaków.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy