Projektowanie wnętrz – aranżacje w stylu glamour

Projektowanie wnętrz – aranżacje w stylu glamour

Jeśli lubisz przepych i blichtr niczym z filmów Złotej Ery Hollywood, aranżacja wnętrza w stylu glamour jest idealnym rozwiązaniem.

Skąd się wziął styl glamour?

Styl glamour wywodzi się ze stylistyki przedwojennego hollywoodzkiego kina. Błysk, lśniące materiały, złoto i głębokie, nasycone kolory aksamitnych tkanin, historyczne meble i na tamte czasy "nowoczesne" przedmioty przełamujące ten przepych - to wszystko dostrzec możecie w czarno-białych filmach epoki Bette Davis. Może niekoniecznie obejrzymy tam konkretne barwy, ale przecież umiemy sobie wyobrazić głęboką czerwień aksamitnych obić mebli, szmaragdową zieleń dywanów. O wnętrzach glamour opowiedział nam architekt projektujący wnętrza z www.artcoredesign.pl. "Styl glamour jest bardzo szlachetny. Przepych nie powinien być tu mylony z przesadą. Całość ma dawać wrażenie luksusu, ale nie kiczu."

Jak zaaranżować wnętrze w stylu glamour

Glamour charakteryzuje się blaskiem. W takiej przestrzeni złoto, miedź i inne metalowe elementy łączy się ze szkłem, kryształami, które charakteryzują się naturalnym blaskiem. Unika się raczej powierzchni matowych, które pochłaniają światło. Taka aranżacja w stylu glamour to też konkretne kolory - zieleń, granat, bordo czy biel. Wnętrza w stylu glamour muszą też dawać poczucie szerokiej przestrzeni. Jeśli nie mamy możliwości postawić na światło naturalne, decydujemy się na okazałe źródła sztucznego światła - żyrandole, kandelabry, świece w rzeźbionych świecznikach.

Co sprawdzi się we wnętrzach glamour

Jakich mebli i dodatków szukać do wnętrz w stylu glamour? Świetnie wpasuje się tu pikowana sofa z aksamitnym obiciem. W sypialni postawmy na łóżko z ozdobną ramą. Wybrać warto poduszki i narzutę na przykład w kolorze butelkowej zieleni. Materiały powinny sprawiać wrażenie ciężkich, a jednocześnie być miękkie, mięsiste. Idealnie w ten styl wpasują się stoliki z łączonego metalu i szkła - będą one konstrukcjami lekkimi, stwarzającymi przeciwwagę dla reszty aranżacji. Elementem, który współgra z tego rodzaju wnętrzami jest lustro - w ozdobnej, dużej ramie.

Urządzając wnętrze w stylu glamour warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który zadba o spójność całej aranżacji i nada jej nowoczesnego sznytu.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy