Skąd taka popularność? Rozmawiamy o szafach przesuwnych

Skąd taka popularność? Rozmawiamy o szafach przesuwnych

Wyposażając swoje mieszkanie, staramy się, by wraz z dobrze prezentującym się wystrojem spełniał on równie ważne, a może i ważniejsze, funkcje praktyczne. Mało kto uwielbia bałagan, w którym bardzo trudno doszukać się jakiegoś porządku, dlatego rodzi się myśl, jak poradzić sobie z dużą liczbą przedmiotów, dla których nie jest łatwo znaleźć odpowiedni kąt w domu. Z odpowiedzią przychodzi pracownik sklepu Edinos.pl, a dokładniej główny specjalista ds. wyposażenia wnętrz Pani Ewa Markosz, która zgodziła się odpowiedzieć na nurtujące niektórych osób pytania.

Pierwsze podstawowe pytanie: jak uporządkować dom?

Każdy, bez znaczenia czy posiada wielki dom czy małe mieszkanie, ma w pewnym momencie urządzania swojego zakątka problem z powiększającą się liczbą rzeczy, które panoszą się po całym mieszkaniu. Człowiek ma naturę magazynowania, co sprawia, że nasz dom może stać się w pewnym sensie rupieciarnią. Oczywiście z całym szacunkiem dla tych przedmiotów. Żeby jednak poradzić sobie z tym problemem, wychodzę z propozycją zamontowania w swoim mieszkaniu szafy przesuwnej. To kluczowy mebel, który pomoże wnieść porządek do naszego domowego systemu.

Dlaczego uważa Pani, że szafa przesuwna rozwiąże nasze bałaganiarskie problemy?

Może nie rozwiąże naszych nawyków, bo oczywiście szafa też ma swoją maksymalną pojemność, lecz zdecydowanie pozwoli dać nam poczucie porządku. Odpowiedni układ przedmiotów w takiej szafie da nam zdecydowanie poczucie komfortu, ponieważ nie tylko ubrania znajdą w niej miejsce. Wszystko jest także zależne od danej szafy, na którą się zdecydujemy. Ubrania, które się łatwo gniotą lub wymagają czasochłonnego prasowania, możemy powiesić na wieszakach. Wszystkie pozostałe, które można złożyć, łatwo jest posegregować i ułożyć na półkach. Na inne przedmioty również znajdzie się miejsce. Te rzadziej używane można włożyć do półek w górnych miejscach szafy. Te natomiast, które służą do codziennego użytku, można ułożyć w łatwo dostępnym i podręcznym miejscu w szafie, by wyjmowanie ich nie sprawiało większego kłopotu i wiązało się zawsze z wygodą, która jest bardzo ważna, choćby dla naszego dobrego samopoczucia.

A jeśli chodzi o miejsce, gdzie można postawić tego typu szafę? Czy jest jakieś najodpowiedniejsze albo najpopularniejsze?

Wydaje mi się, że nie. Ludzie stawiają ją w najwygodniejszym dla siebie miejscu, według własnego uznania. Możemy się spotkać, że szafa przesuwna będzie stała w przedpokoju, w sypialni czy w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Szafy przesuwne mają to do siebie, że nie zabierają dodatkowej przestrzeni, ponieważ nie posiadają skrzydłowych drzwi, którym w przypadku innych szaf, trzeba zapewnić jeszcze kawałek miejsca. Poza tym szafy przesuwne bardzo ładnie się prezentują, więc wzbogacą wystrój każdego pomieszczenia. Możemy zdecydować się, żeby drzwiami szafy było ogromne lustro, co doda wizualnie jeszcze więcej przestrzeni. Gdybym miała podsumować, to szafa przesuwna to bardzo dobry pomysł dla wszystkich tych, który uwielbiają minimalizm. Jej zakup może wiązać się również z rezygnacją z innych już niepotrzebnych mebli.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy