Stacjonarne baseny ogrodowe. Czy muszą kosztować majątek?

Stacjonarne baseny ogrodowe. Czy muszą kosztować majątek?

Stacjonarne baseny ogrodowe. Czy muszą kosztować majątek?

Ach, kąpiel na świeżym powietrzu. Zabawy z dziećmi w wodzie. Relaks. To wszystko dają baseny ogrodowe. Większość z nas jednak uważa, że takie przedsięwzięcie to zbyt duży koszt dla polskiej rodziny. Czy słusznie? W naszym artykule spróbujemy rozwiać tę wątpliwość.

Koszt budowy basenu w ogrodzie

Duży basen na prywatnej posesji to konkretna budowa. Nie obejdzie się bez projektu, koparki, a także rozpoznania w terenie. W niektórych przypadkach budowa basenu może nawet okazać się niemożliwa. W końcu nie wszędzie da się wylać nieckę z betonu i doprowadzić do niej instalację wodną. Koniec końców cały koszt budowy basenu tego typu może być naprawdę spory i wynieść nawet 50 000 zł. Są jednak alternatywy.

Basen ogrodowy z żywic winyloestrowych

Nowoczesne tworzywa sztuczne znacznie przewyższają funkcjonalność betonu. Własny basen ogrodowy o długości 8 metrów, powiedzmy, nie musi więc być wykonany z tego materiału. Dziś mogą go zastąpić gotowe produkty z żywic o wysokiej termoodporności. Zaletą takich basenów ogrodowych jest wygoda budowy, a także niewymagająca eksploatacja. Otóż nowoczesne kompozyty bardzo łatwo się czyści i nie pękają jak zwykły beton. W rezultacie kupujemy coś raz, a dobrze.

Warto również wspomnieć, że baseny ogrodowe producent wykorzystuje również piankę poliuretanową po zewnętrznej stronie niecki. To wzmacnia instalację o dodatkowe właściwości, jakich żaden beton nie posiada. Montaż takiego basenu we własnym ogrodzie też trwa znacznie krócej, a więc i koszty spadają. Do dyspozycji mamy kilka wariantów stylistycznych, a także gabarytowych. Oznacza to, że dziś wybór basenów ogrodowych można dopasować do każdej działki.

Dmuchane baseny ogrodowe

Jak widzisz, posiadanie basenu ogrodowego nie musi wiązać się z ogromnym wydatkiem i logistyką. A czy gotowe odlewy z żywic winyloestrowych są lepsze niż baseny stelażowe? Cóż, nie da się w nich swobodnie pływać. Modele stelażowe są też podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wprawdzie to bardzo tanie rozwiązanie, ale niesie ze sobą wiele kompromisów. Baseny ogrodowe stacjonarne już nie.

Poza tym idealny basen do ogrodu musi się dobrze prezentować. Musi być elegancki. Dzięki konstrukcji z żywicy każdy z nas może mieć basen jak w 5-gwiazdkowym hotelu. Do tego dorzućmy romantyczne oświetlenie, zadaszenie, designerskie meble... Czy jakiś basen stelażowy jest w stanie zagwarantować taki poziom luksusu? Nie. Gotowe baseny ogrodowe z żywicy to zatem lepsze rozwiązanie. Warto się mu bliżej przyjrzeć.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy