Symbolika kwiatów - jak dobrać kwiaty do okazji?

Symbolika kwiatów - jak dobrać kwiaty do okazji?

Bukiet świeżych kwiatów to świetny prezent na każdą okazję. Dzięki niemu wyrazisz uczucia, które trudno przekazać słowami. W tym artykule dowiesz się jak uniknąć sytuacji, w której ktoś błędnie odczyta Twoje intencje. Zapoznasz się z symboliką poszczególnych kolorów i gatunków kwiatów oraz wybierzesz najlepszą kompozycję.

Żółte kwiaty

Żółte kwiaty mogą mieć wiele znaczeń, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. To świetny wybór, jeśli chcesz wyrazić podziękowania lub gratulacje dla bliskiej osoby, która odniosła sukces. Żółte róże symbolizują również przyjaźń i ciepło, dlatego możesz podarować je mamie, babci, siostrze lub przyjaciółce.

Bukiet żółtych tulipanów wyraża zachwyt drugą osobą. Możesz wybrać je również na niezobowiązujące spotkanie. Słoneczniki oznaczają lojalność i serdeczność. Możesz podarować je zarówno przyjacielowi, jaki i babci z okazji imienin.

Niektóre żółte kwiaty budzą negatywne uczucia. Uważaj na żonkile, które mogą oznaczać miłość bez wzajemności. Żółte róże mogą natomiast kojarzyć się z zazdrością.

Fioletowe kwiaty

Kiedyś kolor fioletowy kojarzył się z żałobą oraz smutkiem. Obecnie fioletowe kwiaty coraz częściej wyrażają pozytywne emocje. Możesz pokazać komuś, że jest wyjątkowy i dużo dla Ciebie znaczy. Fioletowe róże oznaczają również oczarowanie drugą osobą. To świetny wybór na randkę. Jeśli szukasz czegoś niezobowiązującego w tym kolorze, postaw na wiązankę lawendy. Przyjaciółce możesz podarować również bez, który wyraża serdeczne uczucia i kojarzy się z witalnością. Bukiet fioletowych kwiatów przynosi uczucie odprężenia i pięknie ozdabia wnętrza. Warto podarować go zestresowanym i zmęczonym osobom.

Białe kwiaty

Białe kwiaty oznaczają niewinność i szacunek do drugiej osoby. Bukiety w tym kolorze sprawdzą się na ślub, chrzciny lub inne ważne wydarzenia i uroczystości. Bardzo eleganckie są również białe lilie. Wybierz biały kolor, jeśli chcesz podkreślić szczerość swoich uczuć i pokazać, że pamiętasz o danej osobie. Białe kwiaty to dobry wybór na rocznicę, dla babci lub mamy. Warto wybierać białe róże do dekoracji ślubnych, ponieważ kojarzą się ze szczerą, prawdziwą miłością.

W przypadku białych kwiatów uważaj na narcyzy, które kojarzą się z zazdrością i egoizmem. Bezpiecznym rozwiązaniem są zawsze białe róże, które wyrażają szacunek, szczęśliwą miłość i pokój. Kalie i konwalie możesz podarować osobie, w której się zakochałeś. Kojarzą się z delikatnością oraz pięknem.

Czerwone kwiaty

Czerwone kwiaty to oznaka miłości i namiętności. Róże i tulipany w tym kolorze to sposób na wyrażenie gorących uczuć wobec wybranki. Mieszkasz w Warszawie, a Twoja partnerka w Poznaniu?

Nie zniechęcaj się odległością - nawet jeśli Twoja ukochana mieszka w innym mieście lub kraju, podaruj jej bukiet świeżych, pachnących bukiet. Żeby to zrobić, skorzystaj z oferty poczty kwiatowej. Ofertę znajdziesz na stronie https://todayflowers.com/pl/polska/pozna%C5%84.

Szukasz bukietu na ważną uroczystość? Anturium wyraża uznanie i podkreśla wagę wydarzenia. Wybierz bukiety z tymi kwiatami na ważne uroczystości państwowe i rocznice.

Różowe kwiaty

Różowe kwiaty pasują na wiele okazji. Symbolizują przyjaźń, sympatię lub miłość. Dzięki nim wyrazisz uznanie oraz wdzięczność. Wybierz różowe kwiaty, jeśli nie masz pewności który kolor wybrać.

Polecamy różowe kwiaty szczególnie na wiosnę, ponieważ kojarzą się z lekkością i świeżością. To świetny sposób, aby docenić wdzięk i delikatność kobiety.

Niebieskie kwiaty

Kolor niebieski to oznaka spokoju. Kwiaty o tej barwie warto podarować osobie chorej, przeżywającej trudną lub stresującą sytuację w życiu. Wybierz niebieską wiązankę również, kiedy chcesz podkreślić swoje przywiązanie i sympatię do danej osoby. Niezapominajki pokazują, że pamiętasz o ważnej osobie w Twoim życiu.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat symboliki kwiatów?

• Orchidea to kwiat, który wyraża miłość, zmysłowość i piękno. To wyjątkowy podarunek dla wybranki.

• Pomarańczowe róże pokazują fascynację drugą osobą. Niektórzy łączą ją z ekscytacją i pożądaniem. W sferze zawodowej pomarańczowe kwiaty są prezentem z okazji sukcesu biznesowego lub ukończenia projektu.

• Delikatne kwiaty, które wyrażają niewinność to frezje, gerbery i stokrotki. Możesz podarować je np. z okazji narodzin dziecka. To również świetny prezent dla bliskiej osoby lub przyjaciela.

• Cyklamen kojarzy się z tajemnicą. To kwiat, który nawiązuje do nieśmiałości i skromności.

• Hiacynt to dobry wybór, jeśli chcesz kogoś przeprosić i pokazać żal za popełniony błąd.

• Bratki wyrażają pamięć i tęsknotę. To świetny wybór, jeśli chcesz kupić wiązankę na grób bliskiej osoby.

• Frezje pomogą Ci wyrazić Twój szacunek i uznanie względem danej osoby.

• Gipsówka to symbol niewinności. Delikatne białe kwiatki dodają lekkości i pięknie uzupełniają bukiety dla bliskich osób.

• Warto pamiętać, że różne kwiaty połączone w jeden bukiet mogą utracić swoją pierwotną symbolikę.

• Każda osoba może inaczej interpretować znaczenie kwiatów. Jeśli chcesz wręczyć bukiet osobie, która może źle odczytać Twoje intencje, pamiętaj o krótkim liściku dołączonym do bukietu.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy