Systemu monitoringu – kiedy warto zainwestować?

Systemu monitoringu – kiedy warto zainwestować?

Bezpieczeństwo najbliższych oraz posiadanego mienia to dla wielu właścicieli domów sprawa priorytetowa. Właśnie dlatego budując dom, tak dużo inwestorów decyduje się na montaż przydomowego monitoringu. Im ładniejszy posiadamy dom, im więcej przechowujemy w nim kosztowności, tym ważniejsza staje się kwestia ochrony mienia przed potencjalnymi włamywaczami. Na szczęście już samo posiadanie kilku kamer na posesji działa na złodziei odstraszająco. Zainstalowana w domu instalacja alarmowa daje domownikom poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Oczywiście system alarmowy to nie tylko monitoring.

Z czego składają się instalacje alarmowe

Oczywiście system kamer rozlokowanych tak, by obejmowały one cały obszer posesji jest najczęściej podstawową składową instalacji alarmowych. Niemniej w wielu domach montuje się dodatkowo liczne trudne do wykrycia sensory wykrywające np. otwarcie okna lub drzwi, nacisk (np. umiejscowiony w podłodze pod dywanem) albo ruch (czujniki ruchu na podczerwień). Te wszystkie elementy harmonijnie pracujące razem mogą stanowić trudną do sforsowania przez niechcianego gościa barierę. W celu zmaksymalizowania wydajności systemy alarmowe są podłączane do systemu powiadomień w firmie ochroniarskiej, z którą podpisuje się umowę. W przypadku wykrycia zagrożenia system informuje firmę, która natychmiast kieruje do naszego domu profesjonalną ekipę ochroniarską. Już sama samoaktywująca się syrena może skutecznie odstraszyć złodzieja. Systemy alarmowe są także podłączane pod aplikacje na smartfonach, dzięki czemu także sam domownik może odbierać odpowiednie komunikaty o zagrożeniu.

Monitoring na osiedlach mieszkaniowych

Instalacje monitoringu to znakomity sposób na ochronę osiedli mieszkaniowych. Koszty całego systemu są bowiem rozkładane na wielu właścicieli mieszkań, dzięki czemu zazwyczaj okazuje się, że montaż zaawansowanego systemu monitorującego oznaczy jednorazowy wydatek rzędu 200 zł na mieszkanie w danym osiedlu. Oczywiście sam monitoring nie powstrzyma złodzieja przed kradzieżą, ale nagrania z potencjalnego włamania dostarczają istotne informacje na temat sposobu działania złodzieja, pory włamania oraz liczby osób biorących udział w kradzieży. Rzecz jasna najlepiej jest, gdy monitoring zarejestruje twarze włamywaczy, wtedy policja ma łatwiejsze zadanie w poszukiwaniach. Firma Kormas oferuje profesjonalne instalacje alarmowe oraz systemy monitoringu w Trzebnicy oraz okolicach miejscowości Oborniki Śląskie. Specjalizujemy się w montażu systemów monitoringu firm Satel oraz Jablotron. Artykuł opracowany przy współpracy z firmą:

Kormas Instalacje monitoringu Trzebnica, Oborniki Śląskie

https://kormas.pl/monitoring-instalacje-monitoringu.html

669 337 132 kontakt@kormas.pl

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy