Szkło w nowoczesnym budownictwie to już standard

Szkło w nowoczesnym budownictwie to już standard
Domy, bloki, biurowce i budowle przemysłowe znacząco różnią się od tych budowanych kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Obecnie wykorzystuje się nie tylko znacznie nowocześniejsze technologie, ale również w modzie są inne materiały, których jeszcze kilka dekad temu nie wykorzystywało się tak powszechnie jak teraz. Standardem okazuje się duże wykorzystaniem szkła, które nadaje klimatu i charakteru budowli oraz pozwala na lepsze zagospodarowanie światłem, czego konsekwencją jest mniejsze zużycie energii elektrycznej.

W ciągu kilku ostatnich lat estetyka budowli stała się niezwykle istotna w świecie budownictwa. Wykorzystanie dużej ilości szkła pozwala na stworzenie nowoczesnego budynku. Szczególnie widoczne to jest w przypadku różnego rodzaju hoteli, takich jak Hotel Spichlerz w Strzelcach Opolskich. Jest on gustownym połączeniem dawnej architektury funkcjonalnej z nowoczesnością. Nie mówimy tu już tylko o szklanych drzwiach, ściankach działowych czy większych oknach, ale stworzeniu przez architektów i realizacji pełnowymiarowych ścian i fasad opartych na konstrukcjach aluminiowych, które są w pełni wentylowane, dzięki czemu wewnątrz pomieszczenia nie czujemy się jak w saunie. Trzeba również pamiętać, że nowoczesna architektura powszechnie wykorzystuje układy klimatyzacyjne, co dodatkowo przemawia za zastosowaniem gustownego i niezwykle nowoczesnego szkła podczas budowania.

Luksfery powszechnie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie

Podczas realizacji różnego rodzaju nowoczesnych projektów architektonicznych szczególnie powszechnie wykorzystywane są ognioodporne pustaki (luksfery) EI30Charakteryzują się one niezwykłą odpornością na rozpowszechnianie się ognia wewnątrz budynku i nie nagrzewają się znaczenie, dzięki czemu mogą być powszechnie wykorzystywane podczas remontów i budowania zarówno budynków użytku publicznego - szkół, urzędów, restauracji, hoteli, galerii handlowych czy kin - jak i realizacji nietuzinkowych projektów domów jednorodzinnych, apartamentów czy rezydencji. W sprzedaży dostępne są również luksfery o oznaczeniach EI60 oraz EI90. To, jakie produkty wykorzystany zależy w głównej mierze od naszego budżetu oraz indywidualnego zapotrzebowania. Pamiętajmy, że pustaki ognioodporne są niezwykle bezpieczne i pozwalają na natychmiastową ewakuację ludzi z budynku.

Elewacja wentylowana doda szyku Twojemu projektowi

Coraz częściej spotykane podczas realizacji projektów architektonicznych są elewacje wentylowane, będące elegancką szklaną ścianą, wykorzystujące bezramową optykę z widocznymi filigranowymi uchwytami mocującymi. Składają się one z niezwykle bezpiecznego, jednowarstwowego szkła hartowanego (ESG), dostępnego w różnych kolorach, rozmiarach oraz kształtach. Zapewniają niepowtarzalny, nowoczesny wygląd naszego domu, biura czy obiektu handlowego. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów fasada szklana wentylowana zapewnia długą żywotność i niezwykłą wentylację cieplną.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy