Taśmy LED RGBW, zapewnij odpowiedni nastrój

Taśmy LED RGBW, zapewnij odpowiedni nastrój

Taśmy LED już od dawna stosuje się zarówno w domach, biurach jak i różnego rodzaju obiektach handlowych. Takie oświetlenie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest energooszczędne i estetyczne.

Chcąc aby było ono dekoracyjne, warto postawić na taśmy LED RGBW. Te mogą zmieniać kolor, co pozwala dostosować wygląd oświetlenia do swojego samopoczucia czy też wystroju. Można nimi podświetlić półkę i stojące na niej przedmioty albo za pomocą specjalnych listew zamontować je na suficie.

Jak działają taśmy LED RGBW?

Standardowe taśmy działające w technologii LED oświetlają przestrzeń światłem białym – ciepłym, neutralnym lub zimnym. Zależy to od temperatury świecenia. Oprócz nich na rynku pojawiły się także taśmy RGB, a także łączące zalety jednych i drugich – RGBW (można spotkać je także pod oznaczeniem RGB + W). To daje możliwość stworzenia oświetlenia, którym, przy pojawieniu się takiej potrzeby, z łatwością można sterować, zmieniając w kilka chwil wygląd podświetlanego mebla czy też innego obiektu.

W przypadku pasków RGB zastosowana technologia, pozwala pojedynczej lampce emitować jeden z trzech podstawowych kolorów - czerwony, niebieski albo zielony. W ten sposób ostatecznie mogą one dawać światło w pełnej gamie kolorów. Oczywiście zachowując bardzo dobrą wydajność świetlną. Ta wynosi najczęściej od 65 do 95 lm/W.

Jeszcze więcej możliwości dają taśmy LED RGBW. Zastosowania w nich technologia jest jeszcze bardziej zaawansowana. Takie taśmy posiadają bowiem również możliwość świecenia na biało. Ich działanie opiera się na trzy- lub czterochipowych diodach LED SMD. Z reguły są one montowane naprzemiennie. W przypadku zastosowania odpowiednich sterowników, w kilka sekund można zmienić im ustawienia, zmieniając kolor świecenia np. z czerwonego na biały.

Taśmy LED RGBW, zapewnij odpowiedni nastrój

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? W taśmach LED RGBW oprócz zwykłych diod RGB, są osadzane również diody białe, które mogą świecić światłem białym ciepłym, neutralnym bądź zimnym. Z tego względu przy zakupie takiego oświetlenia należy zwrócić uwagę na to, aby temperatura barwowa odpowiadała naszym predyspozycjom. Ważnymi kwestiami są także zużycie energii, sekcja cięcia, ilość diod na 1 metrze bieżącym, napięcie znamionowe oraz stopień ochrony.

To świetne rozwiązanie do domu i nie tylko

Taśmy LED działające w technologii RGBW mają wiele zalet. Największą jest oczywiście to, że mogą świecić na różne kolory. Z tego względu często są wykorzystywane jako oświetlenie dekoracyjne w pokojach dziecięcych, salonach, a także przy reklamach outdoorowych i w przestrzeniach komercyjnych.

Takie taśmy można wykorzystywać na wiele sposobów. Są one w stanie całkowicie zmienić nastrój panujący w danym pomieszczeniu. Jest to oświetlenie, które jednocześnie daje funkcjonalność i walory estetyczne.

Tym co zachęca do ich montażu w przestrzeni mieszkaniowej, a także biurowej i komercyjnej jest również ich niska cena, a także wysoka energooszczędność.

Sprawdź pełną ofertę oświetlenia LED w sklepie ELED.pl

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy