Termoizolacja dachu – co wybrać?

Termoizolacja dachu – co wybrać?

Ocieplenie połaci dachu jest szczególnie ważne, gdyż uniemożliwia ucieczkę ciepła, czyli chroni przed stratami energetycznymi. To zdecydowanie mniejsze wydatki za ogrzewanie oraz większy komfort termiczny. Belax metal to jeden z przykładów materiału używanego do termoizolacji.

Jaką izolację dachu wybrać?

Izolacja dachu wiąże się ze sporymi wydatkami, jednak zwraca się już po upływie kilku lat. Ocieplenie dachu odbywa się z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, dlatego warto bliżej im się przyjrzeć. Najczęściej wybierany jest styropian oraz wełna mineralna. Świetne efekty przynosi również polistyren ekstradowany (na przykład Balex metal) oraz folia termoizolacyjna. Każde rozwiązanie ma wady i zalety, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Ocieplanie styropianem cieszy się największą popularnością ze względu na niską cenę. Najlepszą opcją jest zastosowanie styropianu grafitowego, który jest nie tylko dobrej jakości, ale charakteryzuje się także doskonałą izolacją – w porównaniu do tańszych zamienników.

Z kolei wełna mineralna to doskonałe rozwiązanie, gdyż charakteryzuje się sprężystością. Sam proces montażu jest bardzo komfortowy i zapewnia większe możliwości niż na przykład styropian. Wełna jest używana przede wszystkim pomiędzy warstwami dachu skośnego, gdyż dopasowuje się do kształtu dachu. Dodatkową korzyścią jest brak obciążenia całej konstrukcji oraz jej lekkość. Niestety w tym przypadku trzeba liczyć się z wyższą ceną.

A co jeśli nie styropian i wełna?

Balex metal to pianka poliuretanowa, która odpowiada za szczelne zabezpieczenie budynku, przy czym gwarantuje bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła. Tworzywo jest znacznie bardziej zaawansowane niż styropian czy wełna mineralna, a do tego nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, jak inne propozycje. Na uwagę zasługuje zabezpieczenie całej konstrukcji dachu przed korozją.

Z kolei folia termoizolacyjna stanowi połączenie maty termoizolacyjnej oraz pianki poliuretanowej. Charakteryzuje się lekkością, dzięki czemu cieszy się sporą popularnością wśród osób, które zdecydowały się na termoizolację dachu. Na uwagę zasługuje brak pylenia oraz szybki i sprawny montaż, a do tego jest to materiał odporny na korozję biologiczną. To doskonała alternatywa dla styropianu.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy